Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Wtorek 21 września 2021 
    

IDC prognozuje normalizację na rynku układów scalonych w 2023 roku


Autor: Zbyszek | źródło: TechPowerUp | 18:49
Analitycy z uznanej firmy IDC (International Data Corporation) wzięli pod lupę sytuację na rynku układów scalonych, na którym od kilkunastu miesięcy występują niedobory i opóźnienia dostaw wynikające z nadmiernego wzrostu zamówień wynikającego z nałożenia się na siebie kilku czynników. Z ich analizy wynika, że 2020 roku rynek układów scalonych urósł o 10,8 procent względem 2019 roku, a w 2021 roku wzrost ten będzie bardziej istotny i wyniesie 17,3 procent. Wartości te to suma wzrostu produkcji chipów oraz wzrostu ceny za produkcję chipów.

Jednocześnie analitycy z IDC prognozują, że rok 2022 roku będzie dla branży półprzewodnikowej rekordowy - odnotuje ona wzrost przychodu o wartości jeszcze większej, niż wzrost odnotowany w 2021 roku. Wszystko dzięki temu, że w 4. kwartale 2021 roku rozpocznie się oddawania do użytkowania pierwszych inwestycji rozpoczętych przed około dwoma laty, wskutek rozpoczynającego się wówczas wzrostu zamówień.

Analitycy z IDC prognozują też, że sytuacja na rynku układów scalonych zacznie się stabilizować pod koniec 2022 roku, a w 2023 roku powróci do normalności - wówczas moce produkcyjne wytwórców układów scalonych będą już przewyższać liczbę zamówień, co spowoduje normalizację cen i łańcucha dostaw.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.