Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Czwartek 21 października 2021 
    

Jetson Nano SBC - potężny mikrokomputer mieszczący się na dłoni


Autor: materiały partnera | 22:40
Płytki rozwojowe Jeston Nano to prawdziwa rewolucja w świecie mikrokomputerów. Ich moc obliczeniowa dosłownie miażdży wszelką konkurencję!

Wydajność komputera osobistego w mikrokomputerze

Sercem Jetson Nano SBC jest potężny procesor wykonany w architekturze ARM. Współpracuje on ze wszystkimi popularnymi językami programowania takimi jak między innymi C, C++, a także Python. Użytkownik nie musi się także obawiać o problemy z wydajnością swojego sprzętu – Jetson Nano SBC w zależności od konfiguracji może być wyposażony nawet w sześciordzeniowy procesor sprawowany z 8-ma gigabajtami pamięci RAM oraz kartą graficzną Nvidia Volta. Posiada ona aż 384 rdzenie CUDA oraz 48 rdzeni Tensor.

Oczywiście producent nie zapomniał także o osobach, które mają mniejsze zapotrzebowanie na moc obliczeniową. Jetson Nano SBC można kupić także w nieco słabszych wersjach z czterordzeniowymi procesorami ARM Cortex A57 oraz kartami Nvidia Maxwell posiadającymi 128 jednostek CUDA.

Dedykowana karta graficzna

Mikrokomputery z rodziny Jetson Nano SBC zostały wyposażone w procesor graficzny z prawdziwego zdarzenia. Wszystkie płytki posiadają rdzenie graficzne CUDA (Compute Unified Device Architecture) znane z desktopowych procesorów GPU produkowanych przez firmę Nvidia. Technologia ta to wynik aż 28 lat doświadczenia w produkcji kart graficznych amerykańskiego producenta. Dzięki temu mikrokomputery Jetson Nano SBC mogą być stosowane do renderowania wysokiej jakości obrazów w rozdzielczościach Full HD oraz 4K.

Generowane wideo jest pozbawione artefaktów, a wszelkie animacje odtwarzają się płynnie. Z tego też powodu płytki są niezwykle popularne wśród hobbystów chcących emulować gry wydawane na konsole poprzedniej generacji. Jetson Nano SBC może posłużyć jako sprzęt do uruchamiania produkcji z Nintendo GameCube, a także Wii. Możliwe jest także odtwarzanie gier wideo wydawanych na PlayStation.

Oczywiście karta może być także wykorzystywana do szkolenia sztucznej inteligencji. Jednym z ciekawszych zastosowań tego rodzaju jest budowa miniaturowych clusterów obliczeniowych, które posłużą do budowy własnych sieci neuronowych oraz uczenia maszynowego.

Szereg interfejsów

Komunikacja z mikrokomputerem Jetson Nano SBC odbywa się przy pomocy złączy USB 3.0 oraz 2.0. Dodatkowo niektóre płytki posiadają także microUSB OTG, które sprawdza się podczas pracy z urządzeniami mobilnymi. Oprócz tego produkt Nvidii posiada standardowe przyłącza GPIO, złącza kamer CSI, gniazdo Gigabit Ethernet, a także slot kart pamięci microSD.

W do czego można zastosować Jetson Nano SBC?

Głównym zastosowaniem płytki produkowanej przez Nvidia jest szkolenie sztucznej inteligencji oraz budowa autonomicznych projektów. Po odpowiednim zaprogramowaniu Jetson Nano SBC może samodzielnie sterować ruchem pojazdu – skręcać, hamować i przyśpieszać. Dodatkowo SI może zostać przeszkolone do automatycznego omijania przeszkód oraz podążania za innymi pojazdami.

Mikroprocesor Nvidia doskonale sprawdzi się także do budowy domowej automatyki. Płytkę można zaprogramować tak, by sterowała zdalnym opuszczaniem i podnoszeniem rolet, paleniem światła, termostatami, a nawet systemami alarmowymi. Doskonale sprawdzi się także do postawienia serwera domowego monitoringu oraz archiwizacji nagrań rejestrowanych przez kamery.


 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.