Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 7 lutego 2003 
    

"Gigant" spod znaku Eizo


Autor: DYD | źródło: e-mail | 17:20
(4)
W Alstor dostępne są już najnowsze monitory LCD firmy EIZO. Na szczególną uwagę zasługuje największy z dostępnych modeli FlexScan L985EX. Model ten przeznaczony jest do zastosowań profesjonalnych: dla grafiki, poligrafii czy diagnostyki medycznej. Urządzenie o przekątnej ekranu 21,3" (540 mm) posiada parametry wyróżniające je wśród konkurencji: kontrast 400:1, jasność 250cd/m2, liczba wyświetlanych kolorów 16,7 milionów. Wysoki komfort pracy zapewnia szeroki kąt widzenia wynoszący 170 stopni przy minimalnym zniekształceniu barw w skrajnym położeniu oraz regulowana podstawka, umożliwiająca regulację w pionie i poziomie czy nawet pracę w trybie portretowym (obrót o 90 stopni).

W modelu FlexScan wprowadzono szereg funkcjonalnych i nowatorskich rozwiązań. Idealne odwzorowanie kolorów możliwe jest dzięki zastosowaniu nowych układów elektronicznych konwertujących 8-bitową skalę kolorów na 10-bitową i z powrotem na 8-bitową, tym razem z indywidualnie dobraną charakterystyką krzywej gamma. Istotnymi cechami są możliwość indywidualnego dostrajania aż 6 kolorów oraz szereg funkcji pozwalających na idealne odwzorowanie przestrzeni kolorów, np. innego monitora (LCD lub CRT) czy przestrzeni charakterystycznych dla standardów NTSC, HDTV czy sRGB.

We wszystkich ostatnich modelach LCD EIZO zastosowano funkcję o nazwie "Fine Contrast". Na przednim panelu monitora znajduje się przycisk, za pomocą którego można przełączać tryby wyświetlania obrazu. Użytkownik wybierając jeden z sześciu dostępnych trybów: "Tekst", "Obraz", "Film", "sGRB", "Osobisty", "Zewnętrzny" (konfiguracja odwzorowująca przestrzeń kolorów innego monitora), dobiera sposób wyświetlania do aktualnych potrzeb. W niektórych modelach, w tym we FlexScan L985EX dostępna jest także funkcja "Auto Fine Contrast", dzięki której monitor automatycznie przełącza się na tryb wyświetlania najwłaściwszy dla danej aplikacji.

Monitor ma bardzo ergonomiczną, elegancką obudowę, w którą wbudowano zasilacz. Dostępny jest w wersji czarnej i szarej. Możliwy jest zakup dodatkowych akcesoriów, np. zestawu głośników, które można podczepić do panelu, ramienia montażowego czy wkrętów montażowych umożliwiających przymocowanie urządzenia na ścianie.

Tak jak wszystkie modele EIZO FlexScan L985EX ma 3-letnią gwarancję, która obejmuje panel i świetlówkę. Cena dla odbiorcy końcowego to 13.999 PLN (brutto).

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. No coz (autor: Yog-Sothoth | data: 7/02/03 | godz.: 18:15)
  Marzenie :)
  Ale wole kupic 21" Eizo CRT, mimo wszystko 'troche' tanszy ;D zwlaszcza uzywane, a w dobrym stanie juz za 1100 zl mozna kupic.


 2. zanku? (autor: polar | data: 7/02/03 | godz.: 21:13)
  hmmm?
  eee?


 3. ZOINK... (autor: DYD-Admin | data: 8/02/03 | godz.: 00:49)
  ...zmieniam... :)

 4. a gdzie rozdzielczosc (autor: _DL_ | data: 8/02/03 | godz.: 13:37)
  tylko 1280 czy moze 1600?? spodziewl bym sie tej drugiej ale kto wie...

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.