Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Poniedziałek 29 listopada 2021 
    

Płyty główne z chipsetami B660 i H670 z obsługą DDR5 i Intel Dynamic Memory Boost


Autor: Zbyszek | źródło: TechPowerUp | 05:36
Procesory Intel Core 12. generacji z serii Alder Lake-S to pierwsze konsumenckie procesory mogące obsługiwać pamięci RAM typu DDR5. Potrafią one wykorzystać jedną z możliwości pamięci DDR5, jaką jest funkcja dynamicznego zmniejszania napięcie zasilania i częstotliwości pracy pamięci RAM poniżej wartości defaultowych, co zmniejsza zużycie energii w sytuacji gdy nie jest potrzebna wysoka wydajność. Zespół marketingowy Intela nie mógł przegapić tej okazji, i możliwość sterowania szybkością pracy pamięci DDR5 (co jest zgodne z jej specyfikacją) nazwał sloganem Intel Dynamic Memory Boost.

Osoby chcące wyposażyć swój komputer w najnowsze moduły DDR5, muszą wyposażyć się w drogie płyty główne z chipsetem Z690, albo poczekać na pojawienie się tańszych konstrukcji z bardziej budżetowymi płytami B660 i H670.

Wedle najnowszych informacji, te płyty także będą obsługiwać moduły typu DDR5, a możliwość dynamicznej regulacji szybkości pracy modułów DDR5, nie będzie na nich zablokowana. Na ten moment nie jest pewnie tylko, czy płyty z chipsetami B660 i H670 będą obsługiwać PCI-Express 5.0.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że obsługę PCI-Express 5.0 prawdopodobnie dostaną tylko płyty z chipsetem H670, a modele z chipsetem B660 w celu redukcji kosztów ich produkcji. będą obsługiwać wolniejsze PCI-Express 4.0

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.