Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Poniedziałek 29 listopada 2021 
    

Kolejne generacje kart Intel ARC mogą pojawiać się co około 12 miesięcy


Autor: Zbyszek | 05:43
(3)
W 1. lub 2. kwartale 2022 roku Intel planuje wprowadzić do sprzedaży swoje długo przygotowywane karty graficzne o nazwie ARC. Karty będą oparte o układy graficzne Xe-HPG pierwszej generacji o nazwie kodowej Alchemist, wytwarzane w litografii 6nm przez TSMC. Najbardziej wydajne z nich będą dysponować 16 GB pamięci GDDR6 oraz 512 jednostkami wykonawczymi, a ich docelowym poziomem wydajności jest ponoć GeForce RTX 3070, choć według ostatnich informacji, obecne wersje inżynierskie są w stanie konkurować raczej tylko z GeForce RTX 3060 - co inżynierowie Intela wciąż starają sie poprawić.

Jakiś czas temu Intel przedstawił tzw. mapę drogową, przedstawiającą nazwy kodowe kolejnych generacji kart Intel ARC. I tak po serii Alchemist, pojawi się seria Battlemage, a następnie Celestial i Druid.

Tymczasem szef działu zajmującego się przygotowywaniem sterowników dla kart ARC, udzielający się na Twitterze pod nickiem Bryce, zdradził, że jeśli wszystko pójdzie dobrze, to karty ARC 4. generacji z serii Druid pojawią się na rynku w 2025 roku

Oznacza to, że Intel ma plany, aby debiut kolejnych generacji kart ARC następował w rocznych odstępach czasu - debiut kart ARC 2. generacji (Battlemage) w 2023 roku, ARC 3. generacji (Celestial) w 2024 roku i 4. generacji (Druid) w 2025 roku.

Oczywiście to tylko plany, które mogą zostać pokrzyżowane przez nieoczekiwane problemy czy wyzwania techniczne, których opanowanie może wymagać więcej czasu i wpłynąć na opóźnienie premier kolejnych generacji kart ARC. 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. niech skupią się na pierwszej generacji (autor: rookie | data: 29/11/21 | godz.: 09:47)
  A nie na marzeniach o kolejnych, bo klapa pierwotnej wersji zaprzepaściła by wszystko. Niech unikną problemów, które zniszczyły S3 savage (beznadziejne sterowniki), voodoo5 (związanie się z jednym producentem kart), czy Kyro powervr (tuż po premierze kyro I była zapowiedź dwukrotnie wydajniejszego układu już za kilka miesięcy tj. Kyro II co jednak wstrzymało potencjalnych nabywców).

 2. @1. (autor: Kosiarz | data: 29/11/21 | godz.: 17:36)
  Tyle że:
  1) To Intel - cheaty na golda :P
  2) Głodny rynek
  3) Górnicy


 3. Intel to, Intel tamto a wyjdzie jak zawsze. (autor: Mario1978 | data: 29/11/21 | godz.: 22:20)
  Być może Meteor Lake coś zmieni jak będą chcieli korzystać z fabryk TSMC ale i tak w ostatnim czasie najważniejsza premiera to serial oparty na cyklu Koło Czasu na APV. Gra o Tron, Władca Pierścieni a nawet Wiedźmin wygląda przy tym jak jaki produkt Low End:).

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.