Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 10 lutego 2003 
    

Spekulacje o nowych produktach ATi nabierają kształtu


Autor: Jasiek | źródło: Techconnect/X-bit | 17:48
Do tej pory plotki i przecieki dotyczące nowych konstrukcji ATi traktowały głównie o planach inżynierów, co do kolejnych generacji układów R350 i RV350. Im bliżej premiery tym więcej nieoficjalnych detali o finalnych produktach w wersjach handlowych. Radeon 9900 ma być wyposażony w procesor o bardzo zbliżonej architekturze do R300 (8 potków po 1 TMU na głowę ;), ale podniesionych zegarach. Nominalne taktowanie rdzenia podskoczy do 375 MHz. Sprawdzona 256-bitowa magistrala poprzedniej generacji Radeonów pozostanie nietknięta. Z jakich pamięci skorzysta nowa karta? To jest jak na razie tajemnicą. Możemy przypuszczać po konstrukcji procesora, że wystarczające okażą się lekko "podkręcone" DDR1.

Drugą kartą kanadyjskiego koncernu, którą zobaczymy na Cebicie, będzie Radeon 9900 PRO. Nieoficjalnie wiadomo, że ten produkt będzie bazował na gruntownie już przebudowanym VPU. Wydajność wzrośnie wyraźnie, dzięki podwojeniu jednostek multiteksturowania w każdym strumieniu. Trzeba się też spodziewać uzbrojenia karty w pamięci najnowszej generacji. ATi wykorzysta pewnie forsowane przez siebie i zapowiedziane na bieżący rok GDDR3. W związku z mało przekonującym uderzeniem Nvidii oraz wymagającym czasu wdrażaniem procesu technologicznego 0,13; na karty w wersji PRO przyjdzie nam dłużej poczekać. Z pewnością nie ujrzymy ich w sklepach zaraz po targach Cebit. Prawdopodobnie ATi szykuje ten układ jako rywala NV35 w letnim wysypie kart.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.