Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Wtorek 8 marca 2022 
    

GlobalFoundries i Ansys opracowują nowe techniki fotonowe


Autor: Zbyszek | źródło: GlobalFoundries | 13:54
(1)
Firmy GlobalFoundries i Ansys ogłosiły, że pracują wspólnie nad nowymi technologiami z zakresu fotoniki, aby rozwiązać niektóre z największych wyzwań, przed jakimi stoją obecnie centra danych.Ponieważ dane są generowane w rekordowym tempie, powodując gwałtowny wzrost zużycia energii w centrach danych na całym świecie, istnieje coraz większe zapotrzebowanie na innowacyjne rozwiązania przyspieszające transmisję danych przy jednoczesnej optymalizacji wydajności energetycznej. Prace GlobalFoundries i Ansys koncentrują się na opracowywaniu nowych technologii półprzewodnikowych, które wykorzystują potencjał fotonów — zamiast elektronów — do przesyłania i przenoszenia danych.

W ramach współpracy GlobalFoundries ma wykorzystać swoje doświadczenie w tworzeniu układów półprzewodnikowych, a Asnsys dostarczy wiodące w branży rozwiązania symulacyjne, które wspomogą inżynierów w modelowaniu.

GlobalFoundries będzie również wykorzystywać platformę Ansys Lumerical Photonic Verilog-A, która umożliwia modelowanie fotoniczne przy użyciu Verilog-A, standardowego języka modelowania dla elektrycznych obwodów analogowych. Zapewnia to możliwość łączenia niestandardowych komponentów w tym samym obwodzie, zarówno modelowanych za pomocą Verilog-A, jak i przeprowadzania zaawansowanej symulacji dwukierunkowego obwodu fotonicznego, co zwiększa możliwości projektowania sieci optycznych, komunikacji i łączności takich jak chip-to-chip, światłowody i 5G.

"Włączenie rozwiązań symulacyjnych firmy Ansys do działu projektów GF dla niestandardowych chipów SiPh otwiera nowe drzwi dla innowacji w branży fotonicznej" — powiedział John Lee, wiceprezes i dyrektor generalny jednostki biznesowej elektroniki, półprzewodników i optyki w firmie Ansys. "Ta współpraca dostarcza projektantom wielu narzędzi do wykorzystania symulacji fotonicznej w projektowanych wysokowydajnych rozwiązaniach optycznych dla różnych branż, od łączności nowej generacji po superkomputery i nie tylko".

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Wiele firm nad tym pracuje ale największe osiągnięcia (autor: Mario1978 | data: 9/03/22 | godz.: 12:44)
    a zarazem najlepsze technologie teraz będą się wywodzić z Wielkiej Trójcy czyli krajów takich jak Japonia, Korea Południowa i w przeważającej ilości z Chin.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.