Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 11 lutego 2003 
    

"Katedra" nominowana do Oskara


Autor: DYD | źródło: CompLex | 16:31
(8)
Amerykańska Akademia Filmowa przyznała dziś nominację do Oskara filmowi Tomka Bagińskiego, pt. "Katedra" - w kategorii krótkometrażowych filmów animowanych. Film ten mogliśmy oglądać w kinach Cinema City w całej Polsce od października ub.r. Ceremonia wręczenia Oscarów odbędzie się w Kodak Theatre w Hollywood w dniu 23 marca 2003. Film był wielokrotnie nagradzany: zdobył główną nagrodę w kategorii "Best Animated Short" podczas największych światowych targów grafiki komputerowej i efektów specjalnych - Siggraph, odbywających się w tym roku w San Antonio w Stanach Zjednoczonych, jak i także inne nagrody i wyróżnienia, m. in. Animago Award, artFutura 2002 i BAF!. Producentem filmu została firma Platige Image, w której Tomek na co dzień pracuje zajmując się tworzeniem efektów specjalnych na potrzeby reklamy i kina.

"Filozofią firmy, oprócz działalności czysto komercyjnej, jest pomoc i wsparcie dla twórców pragnących realizować swoje indywidualne projekty" - powiedział Jarosław Sawko, prezes Platige Image. "Wspierając te projekty, nie jesteśmy w tym osamotnieni, dzięki firmie Intel, która pomaga nam w zakresie stosowania swoich rozwiązań technologicznych podczas realizowania naszych produkcji".

"Podziwiam talent i determinację Tomka Bagińskiego i składam mu serdeczne gratulacje. Nominacja do Oscara to wspaniałe wyróżnienie" - to słowa Piotra Pągowskiego, szefa polskiego oddziału Intela. "Jestem też dumny, że rozwój technologii - systemów komputerowych umożliwiających tworzenie i obróbkę grafiki trójwymiarowej oraz filmów - poprzez swoją dostępność ułatwia utalentowanym twórcom odnoszenie sukcesów."

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. hmmm... (autor: silver | data: 11/02/03 | godz.: 16:48)
  ... spoko, nastepny z Naszych :) obok Polańskiego, nie oglądałem tego filmu "Katedra", chyba czas naprawić błąd.. :)

 2. W koncu (autor: mando | data: 11/02/03 | godz.: 17:00)
  Jakis sensowny film dostal nominacje
  Mam dosc tych wszystkich Zemst, Panow Tadeuszow, Przedwiosn i niewiadomo co jeszcze
  Szkoda ze Amerykanie nie docenia Dnia Swira. Zdecydowanie najlepszy polski film jaki obejzalem przez ostatni rok


 3. niezły... (autor: D@rko | data: 11/02/03 | godz.: 17:24)
  trza przyznać że filmik niezły, dobrze zrobiony: modeling, oświetlenie, montaż i inne technikalia. Jednak uważam że nominacjado óscara nawet w tej kategori to lekka przesada. Widać Amerykańce nie znają sie zbytnio na kulturze europejskiej. Moim zdaniem jest zrzynką z Beksińskiego (taki malarz) za dużo tu podobieństw by był to tylko przypadek. Film generalnie nie jest niczym orginalnym i tak jak powiedziałem na wstępie pomimo wszelakiej technicznej poprawności na ową nagrodę nie zasługuje.

 4. ._. (autor: GregorP-Redakcja | data: 11/02/03 | godz.: 17:56)
  Prośbę mam do Was..

  Dajcie spokój z taką gadką, bo mi się słabo
  robi, jak ktoś mówi o Oscarach jak o czynniku
  określającym rangę filmu..

  Ameryka nie jest pępkiem świata, a
  społeczeństwo amerykańskie z kulturą ma
  tyle samo wspólnego, co Grenlandia z
  chodowlą pieczarek..

  Dobrych filmów nie robią Oscary.
  Dobrych filmów nie robi się dla Oscarów.
  I dobre filmy właściwie w ogóle nie dostają
  Oscarów..

  I nie wciskajcie mi kitu typu "nominacja w
  kategorii Kino Niezależne"..


  Dziękuję za uwagę..


 5. Baggins (autor: Rafael_3D | data: 11/02/03 | godz.: 20:39)
  w koncu doceniony... super

 6. O katedrze słów kilka (autor: SweeS | data: 11/02/03 | godz.: 20:59)
  demko Katedry można zobaczyć chociażby na www.max3d.pl; rzeczywiście pod względem technicznego wykonania - widać, że to klasa A. ale przyznam szczerze, że słabią mnie texty w stylu "zrzynka z Beksińskiego" - może jeszcze przeczytam, że np. Van Gogh zrzynał słoneczniki od Moneta?? ludzie, bez przesady, sztuka jest sztuką, obowiązuje dowolność, ale nie ma patentów! artyści pokazują co im w głowie siedzi, a Tomek po prostu miał pomysł... czego niektórzy mu wyraźnie zazdroszczą.

  pozdr


 7. mando (autor: GULIwer | data: 12/02/03 | godz.: 02:16)
  100% poparcie. Of corz jakis gniot wygra ale przynajmniej został zauważony. A Katedra wymiata ja chce pełnometrażowy film z nietuzinkowa fabułą :)) i takim wykonaniem. Final Fantasy się chowa :)
  GregorP " co Grenlandia z
  chodowlą pieczarek.." ROTFL :))


 8. Podobieństwo (autor: ZGreG | data: 13/02/03 | godz.: 19:25)
  do Beksińskiego - hm dla mnie to komplement.... To jeszcze nic złego. D@rko - trzeba było zrobić coś lepszego (i nie mów że nie masz środków- czy coś w tym stylu - bo jak się chce to się da). Katedra jest niezła. Myślę że na tle polskich produkcji to akurat wyróżnia się bardzo na plus - w końcu coś innego. CHodowla pieczarek na Grenladii ((((((-: To tak jak spożycie rzodkiewki w Mongolii - tekst mojego nauczyciela historii z liceum... stare czasy... PZDR!

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.