Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 12 lutego 2003 
    

Wyniki finansowe VIA, SiS-a oraz ALI


Autor: Pawel | źródło: xbitlabs | 11:42
Trzej tajwańscy producenci chipsetów ogłosili wyniki sprzedaży ze stycznia tego roku. Co jest bardzo dziwne, te trzy firmy zawsze ogłaszają swoje wyniki finansowe bardzo cicho i w sposób lakoniczny, a czasami nie ujawniają nawet bardzo interesujących i ważnych szczegółów.

Oto ich styczniowe wyniki sprzedaży:

  • VIA Technologies ogłosiła, że jej sprzedaż netto w styczniu wyniosła około 60,77 milionów dolarów. Jest to o 13,56 procent więcej niż w grudniu, jednak o 15 procent mniej niż w tym samym okresie roku ubiegłego.
  • Według SiS-a jego dochody netto wyniosły w styczniu około 52 mln dolarów. Oznacza to 42-procentowy wzrost w porównaniu z grudniem i 49-procentowy wzrost w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.
  • Styczniowe dochody koncernu ALI wyniosły 11,73 mln dolarów. Jest to o 1,5 procent więcej niż w grudniu, ale o 11,5 procent mniej niż w styczniu 2002 roku.

Jak widzimy SiS poprawia swoje rezultaty, czego nie można powiedzieć o VIA i ALI. Ten pierwszy nie posiada licencji na Quad Pumped Bus i z tego powodu nie może powiększyć oferty swoich produktów. ALI ma natomiast wszystkie prawa do produkcji chipsetów dla Pentium 4, nie może jednak zacząć ich dostarczać pomimo, że zaprezentował je już w czerwcu. Ponadto oba koncerny skupiają swoją uwagę wyłącznie na sprzedaży chipsetów do płyt głównych, zapominając o takich rzeczach jak kontrolery USB 2.0 oraz LAN, procesorach audio i innych.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.