Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Środa 8 czerwca 2022 
    

Dlaczego Rządy są Przeciwne Bitcoinowi


Autor: materiały partnera | 21:08
Czy zastanawiasz się, dlaczego rządy są przeciwne Bitcoinowi? Jeśli tak, oto powody, dla których wiele rządów ograniczyło lub zakazało Bitcoin.

Chiny były pierwszym krajem, który trafił na pierwsze strony gazet po wprowadzeniu zakazu obrotu Bitcoinem. Nie jest to jednak jedyny kraj, który zdelegalizował Bitcoin. Do tej pory wiele innych jurysdykcji w ciągu ostatnich kilku lat poważnie ograniczyło lub całkowicie zakazało wirtualnych walut.

Irak, Egipt, Oman, Katar, Algieria, Bangladesz i Tunezja również zakazały Bitcoina. Ponad 40 innych krajów, w tym Boliwia i Bahrajn, wprowadziło domyślny zakaz obrotu walutami wirtualnymi, nakładając ograniczenia na banki konwencjonalne, aby nie zajmowały się one tymi walutami. Niektóre kraje zabraniają giełdom kryptowalutowym prowadzenia działalności w obrębie swojej jurysdykcji.

Jednak nawet w sytuacji, gdy różne jurysdykcje i kraje zakazują obrotu walutami wirtualnymi, ludzie nadal nimi handlują na różnych giełdach kryptowalut. Platformy takie jak Profit Maximizer oficjalna strona pozwalają ludziom z różnych części świata zarejestrować się i rozpocząć handel Bitcoinami. Co więcej, takie platformy akceptują różne metody płatności, umożliwiając użytkownikom bezproblemowe zawieranie transakcji.

Dlaczego rządy zakazują używania Bitcoina i innych walut cyfrowych?Obecnie sektor kryptowalut jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków dla inwestorów. Dzieje się tak dlatego, że zarówno początkujący, jak i tradycyjni inwestorzy szukają alternatywnych i wysokodochodowych inwestycji. Być może wynika to z faktu, że rzeczywiste stopy procentowe dla konwencjonalnych aktywów spadły w ciągu ostatnich lat. Bitcoin i inne waluty elektroniczne okazały się atrakcyjną alternatywą dla większości inwestorów.

Wiele osób i firm wykorzystuje wahania cen, aby handlować Bitcoinami w celu osiągnięcia zysków. Jednak w związku z szybkim rozwojem sektora kryptowalut, rządy na całym świecie szukają sposobów na uregulowanie Bitcoina i innych wirtualnych walut. To skłania wiele osób do pytań, dlaczego rządy i banki rezerwowe obawiają się rosnącej akceptacji kryptowalut.

Oto dlaczego niektóre rządy są przeciwne Bitcoinowi:

• Wartość Bitcoina: Satoshi Nakamoto zaprojektował Bitcoina tak, aby działał jako medium wymiany przy użyciu kryptografii. Dlatego żaden kraj, bank ani władza centralna nie emituje Bitcoina. Również żadna państwowa gwarancja ani aktywa nie zabezpieczają Bitcoina. Dodatkowo, ograniczenie przepływu Bitcoina do określonej lokalizacji geograficznej nie jest łatwe. Z tego powodu większość rządów nie potrafi wyjaśnić, co nadaje wartość tej i innym wirtualnym walutom.

• Suwerenność monetarna: Banki centralne różnych krajów odgrywają istotną rolę w przepływie pieniądza w ich gospodarkach. W idealnej sytuacji banki centralne stosują politykę monetarną i środki kontroli w celu zrównoważenia inflacji i wzrostu gospodarczego. Ponieważ Bitcoin jest zdecentralizowany, jego przyjęcie oznacza, że banki centralne stracą kontrolę nad polityką monetarną. W ten sposób rządy nie będą już zarządzać podażą pieniądza ani jej regulować, co oznacza, że kraje stracą suwerenność finansową.

• Finansowanie terroryzmu i pranie brudnych pieniędzy: Odporność na cenzurę i pseudoanonimowość to główne cechy Bitcoina i innych walut wirtualnych. W idealnym przypadku przestępcy mogą szybko wykorzystać Bitcoin do finansowania terroryzmu lub prania brudnych pieniędzy. Ponieważ nie wszystkie organy ścigania i agencje rządowe wiedzą o Bitcoinie, przestępcy mogą to wykorzystać do przeprowadzania transakcji za pomocą Bitcoina.
• Fundusze przepływają między krajami: Bitcoin jest gorącym pieniądzem, ponieważ łatwo jest go wpuścić i wypuścić z danego kraju. Dlatego ludzie mogą szybko dokonywać transakcji za pomocą Bitcoin poza granicami kraju, pozostawiając rządy swoich państw w kryzysie finansowym.

• Unikanie płacenia podatków: Wiele osób używa Bitcoin do unikania płacenia podatków, co jest głównym problemem dla większości rządów. W najlepszym przypadku Bitcoin może chronić dochody inwestorów przed fiskusem. W ten sposób Bitcoin może stworzyć lukę podatkową, co prowadzi do znacznych strat dla rządów.

Są to główne powody, dla których rządy obawiają się, a następnie zakazują lub ograniczają stosowanie Bitcoina i innych walut cyfrowych. Niektórzy jednak sugerują wprowadzenie regulacji zamiast całkowitych zakazów. Organy regulacyjne mogą opracować sposoby kontrolowania transakcji Bitcoin w granicach kraju, a nawet na arenie międzynarodowej. Niemniej jednak decentralizacja Bitcoina utrudnia jego kontrolę i regulację. Również brak stron trzecich, takich jak banki, utrudnia rządom zbieranie informacji o Bitcoinie i innych wirtualnych walutach.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.