Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Niedziela 7 sierpnia 2022 
    

Intel oficjalnie zdradza przyczynę opóźnienia debiutu kart graficznych ARC


Autor: Zbyszek | źródło: Intel | 13:19
(6)
Atmosfera wobec kart graficznych Intel ARC zrobiła się bardzo gorąca w ubiegłym tygodniu. Karty, których debiut miał nastąpić na początku 2022 roku, nadal nie pojawiły się na rynku. W ostatnich oficjalnych informacjach z 30 marca Intel zapowiadał ich premierę na początku lub w połowie lata. Ten kolejny obiecany termin debiutu jednak minął, a co więcej nastąpiło kilka niepokojących wydarzeń. Planowana ostatecznie na sierpień premiera kart Intel ARC "Desktop Launch: The ARC Experience" została odwołana, a z produkcji autorskich wersji kart Intel ARC wycofały się firmy ASUS, Gigabyte i MSI. Intel wreszcie postanowił odkryć karty i podać na jakie problemy cierpią karty ARC.

W nowym filmie wideo Tom Petersen i Rayan Shrout z Intela wykładają kawę na ławę, i przyznają się do słabości architektury Xe-HPG kart ARC, która opóźnia premierę kart. Nowe karty mają bardzo dobrze radzić sobie w grach działających w API DirectX 12 i Vulkan. Problemem są jednak gry działające w trybach DirectX 11, 10 i 9 - w tym przypadku liczba klatek na sekundę jest niższa nawet o połowę, niż uzyskiwana przez konkurencyjne GeForce i Radeony.

Problem ten jest przedmiotem ciągłych prac i optymalizacji, w tym optymalizacji sterownika GPU, a prace te mają być wymagające i trwać znacznie dłużej, niż przewidywano. Swoją drogą jest to bardzo ciekawe, że tak doświadczony szef dział GPU Intela jak Raja Koduri, nie przewidział nakładu pracy potrzebnego na opracowanie sterownika GPU.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. siwy bajerant nie przewidział? (autor: Qjanusz | data: 7/08/22 | godz.: 15:14)
  Czyli wszystko po staremu.

  Ciekawe czy Intel w jakimkolwiek stopniu brał pod uwagę wypuszczenie kart działających wyłącznie na DX12, z opcją odblokowania pozostałych wersji DX "później" jak się już z softem ogarną. Przypominam że problemem oprócz niskiego fps są błędy w generowanej grafice.

  A może w plotkach o błędach w krzemie GPU jest więcej prawdy niż przysłowiowe ziarno?

  Niezależnie od odpowiedzi na te pytania, czekamy na pozytywne doniesienia i rychłą dostępność tych kart w sklepach. 2. To zdumiewające (autor: rookie | data: 7/08/22 | godz.: 15:48)
  Przecież ARC miał bazować na Xe, które od jakiegoś czasu już jest na rynku i nie ma problemów z DX9 czy DX11. Więc możliwe są dwa scenariusze: błędy konstrukcyjne w komunikacji modułów Xe lub sterowniki.
  https://geex.x-kom.pl/...graphics-test-wydajnosci/
  Jeśli to kwestia sterowników to jest 100% powielenie błędu S3 graphics, które dwukrotnie mając przełomowe produkty (S3 Virge, S3 Savage 2000) nie okiełznało sterowników pozwalając konkurencji w pełni skopiować ich rozwiązania software/hardware znane z Savage (S3 Texture Compression -S3TC) oraz Virge (filtrowanie dwuliniowe oraz 3D z 16-bitową paletą kolorów z efektami atmosferycznymi (mgła, dym).


 3. Raja Koduri nie przewidział ... (autor: Conan Barbarian | data: 7/08/22 | godz.: 17:46)
  Wszystko przewidział jak trzeba, po odejściu z AMD szukał tylko miejsca gdzie mu wypłacą odprawę na emeryturę. Lisa Su zapewne jeszcze lepiej temat kunia trojańskiego ogarnęła.

 4. Raja Koduri (autor: pawel1207 | data: 7/08/22 | godz.: 23:17)
  to niekompetentny baran podobnie jak jego koledzy ktorych amd sie po cichu pozbylo :D o tym wiedzial karzdy tylko nie mam pojecia czemu intel tego partacza przyjal ..

 5. @up (autor: Qjanusz | data: 8/08/22 | godz.: 15:12)
  może AMD wystawiając mu dobre referencje, upiekło dwie pieczenie na jednym ogniu.
  Firma pozbyła się lenia, jednocześnie instalując trojana w core konkurencji


 6. @ 5 (autor: power | data: 9/08/22 | godz.: 03:04)
  Jest taka mozliwosc. Chociaz ja nie sadze zeby Raja byl
  tylko jedynym inzynierem co pracuje nad GPU w intelu.
  Kto mial (nie)przyjemnosc uzywac sterowniki GPU intela ten wie, ze od zawsze byly z nimi problemy.

  PS. I zawsze bylo bardzo krotkie wspracie dla sterownikow (nowy Windows = nie ma sterownika).


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.