Najważniejsze powody przemawiające za kupnem Bitcoina w tym roku
Autor: materiały partnera | 05:15
(1)
Rynek Bitcoin na przestrzeni lat odnotował znaczący i szybki wzrost. Rynek ten zapoczątkował Satoshi Nakamoto, wprowadzając tę wirtualną walutę w 2008 roku, a następnie uruchamiając ją w 2009 roku. Zgodnie z pierwotną koncepcją Bitcoin miał funkcjonować jako globalna, elektroniczna lub cyfrowa waluta. Jednocześnie niektóre osoby prywatne i instytucje kupują Bitcoin na platformach takich jak Immediate Edge oficjalna strona i przechowują je w swoich portfelach kryptowalutowych.
Jednak niewiarygodna zmienność Bitcoina powstrzymuje niektórych ludzi przed jego zakupem. Dla takich podmiotów Bitcoin jest narzędziem inwestycyjnym lub aktywem z potencjałem wzrostu wartości. Dlatego trzymają go w portfelu kryptowalutowym, czekając na wzrost ceny, i sprzedają swoje udziały z zyskiem.
Ogólnie rzecz biorąc, ludzie mają różne powody, by kupować Bitcoin. Jeśli jeszcze nie zacząłeś kupować tej wirtualnej waluty, oto powody, dla których warto rozważyć ten pomysł, choć pamiętaj że wiąże się on z ryzykiem.
Nikt nie może skonfiskować Twoich Bitcoinów
Rząd lub bank może skonfiskować twój majątek lub zamrozić konto bankowe. I może się to zdarzyć nawet bez ostrzeżenia. Bitcoin jest inny, ponieważ żaden rząd, bank centralny ani inna władza nie może go skonfiskować. Tylko osoba dysponująca kluczem prywatnym Twojego portfela kryptowalutowego może przekazać lub wydać Twoje Bitcoiny. Na przykład niemieckie władze nie mogły uzyskać dostępu do Bitcoinów wartych ponad 60 milionów dolarów w 2021 r., mimo że twierdziły, że przejęły te środki od hakera.
Przechowywanie wartości
Być może słyszałeś, że niektórzy ludzie określają Bitcoin mianem cyfrowego złota. Bitcoin jest uniwersalną walutą, nad którą nie ma kontroli żaden podmiot ani rząd, a jej wydobycie nie jest łatwe i ma ograniczoną podaż. Takie cechy zwiększają wartość tej wirtualnej waluty.
Nie podlegając żadnej władzy, Bitcoin nie odczuwa skutków inflacji w żadnym kraju. Dzięki temu może służyć jako doskonały magazyn wartości. W przeciwieństwie do złota, Bitcoin ma postać cyfrową, co ułatwia jego transport i przechowywanie w dużych i małych ilościach.
Rynek niezależny
Spadek na giełdzie nie ma wpływu na Bitcoina. Choć może to brzmieć jak ogólnikowe stwierdzenie, jest ono prawdziwe. W końcu Satoshi stworzył Bitcoina po krachu na giełdzie i pęknięciu bańki na rynku nieruchomości. Twórca powoływał się również na brak zaufania do konwencjonalnych systemów monetarnych. Trzeba się jednak liczyć z tym, że wahania na kryptowalutach mogą być bardzo dynamiczne zarówno w dół jak i w górę.
Jednak współcześni inwestorzy postrzegają ten podział jako korelację ze zróżnicowanym portfelem i lepszym zarządzaniem ryzykiem. Inwestorzy zgłaszają podwójne standardy i poważne dysfunkcje na rynkach konwencjonalnych. Dlatego Bitcoin przemawia do większej liczby inwestorów detalicznych.
Infrastruktura hiper-rozwoju
Bitcoin jest czymś więcej niż tylko marzeniem anarchistów gospodarczych. W technologię blockchain wierzy obecnie coraz więcej osób, a firmy takie jak Square, Fidelity i Visa chcą włączyć rozwiązania oparte na krytpowalutach do swoich produktów. Niektóre regionalne korporacje i banki centralne chcą eksperymentować z technologią leżącą u podstaw Bitcoina.
Satoshi stworzył Bitcoin, aby pomóc użytkownikom odzyskać władzę nad swoimi finansami i odgrywać rolę w gospodarce. Jednak ta wirtualna waluta stała się również inwestycją i aktywem zbywalnym. Jeśli jeszcze nie kupiłeś tego cyfrowego aktywa, powyższe powody powinny przekonać Cię do ponownego przemyślenia swojej strategii inwestycyjnej, pamiętaj jednak o ryzyku z tym związanym.
K O M E N T A R Z E
Kto ma trochę instynktu samozachowawczego (autor: Gakudini | data: 21/09/22 | godz.: 00:31) już uciekł z tej piramidy finansowej. Zostali spekulanci i naiwni. Przez najbliższy rok pieniądze naiwnych wylądują w kieszeni spekulantów. Namawianie ludzi farmazonami o "władzy nad swoimi finansami" na zakup, to tylko i wyłącznie szukanie naiwnych.
Ten pociąg już odjechał.
D O D A J K O M E N T A R Z
Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.