Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Piątek 14 lutego 2003 
    

Konferencja o Centrino i Intel Speed Academy nr 2!


Autor: DYD | 20:25
(3)
W dzisiejsze w pełni zimowe przedpołudnie, firma Intel zorganizowała dla polskiej prasy konferencje prasową poświęconą prezentacji nowej technologii, jaka w najbliższym czasie będzie promowana dla segmentu komputerów mobilnych. Konferencja połączoną byłą z częścią "rozrywkową", czyli Intel Speed Academy - wyścigi gokartów już po raz drugi (tu relacja z pierwszej części). Ale o tym za chwilę - wróćmy najpierw do głównego tematu konferencji.

Zaprezentowano szczegóły nowej marki Intel Centrino (o której już nie raz informowaliśmy, m.in. tu i tu) łączącej trzy elementy: procesor po raz pierwszy od podstaw i w pełni przygotowany dla potrzeb komputerów mobilnych, nazwany Pentium M (zwany kodowo Banias), nowy specjalnie przygotowany chipset 855 oraz bezprzewodową kartę sieciową kompatybilną ze standardem 802.11b (np. do wykorzystania Hot-Swapów Wi-Fi) i w przyszłości 802.11a. Główni dostawcy komputerów przenośnych chcący zamieścić logo Intel Centrino, w swoim produkcie, muszą wyposażyć urządzenie przenośne (notebook lub tablet} we wszystkie trzy elementy wymienione wcześniej. Układ będzie dostępny zarówno z możliwością dołożenia zewnętrznej karty AGPx4, jak i z grafiką zintegrowaną w chipsecie. Nowe technologię (m.in. Speedstep 2 czy zarządzanie stosem) w jakie wyposażono mobilny procesor Pentium M (1MB cache, 77 mln. tranzystorów i tylko 1 Wat poboru mocy) umożliwi zwiększenie czasu pracy notebooka na bateriach (5 - 8 godzin w zależności od intensywności pracy) oraz zmniejszenie wagi, co wedle badań przeprowadzonych przez firmę Intel (w USA, Japonii, Niemczech i Anglii) najważniejsze w komputerach przenośnych - na trzecim miejscu wydajność a dalej wielkość ekranu. Premiery notebooków z Certino na pokładzie zostaną ogłoszone podczas targów Cebit 2003.

Wróćmy teraz do części rozrywkowej - czyli do wyścigów gokartów redaktorów przybyłych na konferencję - po wyniki i zdjęcia zapraszam zainteresowanych dalej.

Poprzednio - jak niektórzy z Was pamiętają - ścigało się 11 sztuk hardware'owego luda, dziś zapewne przez zaspy i zakochany dzień liczba uczestników skurczyła się do 6 osób. Znowu miejscem rywalizacji była Imola w Piasecznie - długość toru 400m, szerokość toru min. 6m. Gokarty produkcji hiszpańskiej (uch, do tej pory czuje twarde siedzenia na plecach) rozwijają prędkość do 70 km/godz.

Ścigaliśmy się w dwóch konkurencjach: sztafety trzy zespoły po dwie osoby (4 x 4 okrążenia) oraz wyścigi 6 kartów na torze - 10 okrążeń. Do tego drugiego wyścigu, były wpierw przeprowadzone eliminacje czasowe - najlepszy czas okrążenia dawał odpowiednie miejsce startu (im lepszy czas, tym lepsze miejsce). Z racji tego, że zwycięzca poprzedniego Intel Speed Academy, redaktor Michał z PC Kuriera, dziś zmuszony był wyjść wcześniej, wykorzystaliśmy sytuacje :) Efekt. TPC: I miejsce w sztafecie, TPC: Best Lap i TPC: pierwsze miejsce w wyścigu! Game-over!


Ten bardzo miły Pan (znany kierowca rajdowy) i miłe Panie wręczały laury...


Hkhm... podium... po lewej redaktor Robert z pisma CHIP, po prawej... przepraszam, nie znam Pana Redaktora...


Lanie Szampana czas zacząć :) Efekt polewaczki nie uchwycony :(


Laury...

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Gratuluje (autor: cichy | data: 14/02/03 | godz.: 22:35)
    zwycięstwa!

  2. w morde jeza kopanego (autor: glewik | data: 14/02/03 | godz.: 23:34)
    DYD chyba nie odejdziesz z TPC na rzecz rajdow ??

  3. co tu gadać (autor: GULIwer | data: 15/02/03 | godz.: 12:32)
    tak trzymać, bo lepiej sie już nie da :)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.