Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Środa 9 maja 2001 
    

Sanyo CRD-BP1500P - zapis CD w niecałe 4 minuty


Autor: DYD | 00:40
Japońska firma Sanyo zaprezentowała nowy produkt: nagrywarkę CRD-BP1500P. Napęd ten osiąga 24-krotną prędkość zapisu nośników CD-R. W praktyce nagrywarka Sanyo potrzebuje niecałych 4 minut do nagrania płyty o pojemności 700MB. Takich osiągów nie oferuje żaden inny producent. Ponadto Sanyo CRD-BP1500P nagrywa nośniki CD-RW z prędkością 10x i odczytuje nośniki CD z prędkością 40x. Główne innowacje zastosowane w nowym modelu Sanyo to:
  • Zone-CLV - technologia, dzięki której możliwe jest uzyskiwanie wysokich prędkości zapisu bez nadmiernego obciążenia mechanizmu i wytwarzania uciążliwego hałasu. Polega ona na zapisie metodą CLV (Constant Linear Velocity-Stała Prędkość Liniowa) w trzech etapach: etap pierwszy to zapis z prędkością 12x, etap drugi to zapis z prędkością 16x i etap ostatni - zapis z prędkością 24x;
  • FlexSS-BP - nowa technologia zapobiegająca problemom z nośnikami niskiej jakości, szczególnie przy zapisie z dużymi prędkościami (20x, 24x); FlexSS-BP stale monitoruje proces zapisu i dopasowuje prędkość zapisu stosownie do możliwości nośnika;
  • BURN-Proof 2 - udoskonalona wersja znanej technologii zapobiegającej błędom podczas zapisu; nowością jest zredukowanie do zera przerwy powstającej w wyniku wstrzymania i wznowienia zapisu w przypadku opróżnienia bufora nagrywarki. Dla przypomnienia, w urządzeniach, w których wykorzystano technologię BURN-Proof wielkość tej przerwy wynosiła 2-5 mikrometrów.
Produkt Sanyo dostępny będzie w Polsce w najbliższych tygodniach. Pewnym problemem pozostaje jednak ciągły brak na rynku nośników dostosowanych do zapisu z prędkością 24x. Cena nowej nagrywarki Sanyo nie jest jeszcze znana.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.