Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 3 marca 2003 
    

Emigracja Sony


Autor: DYD | źródło: 4D / Digi-Times | 10:43
Sony, największy światowy dostawca aparatów cyfrowych, zbuduje w Chinach nową fabrykę matryc CCD. Sony wyda 25 mld jenów na zwiększenie swoich mocy produkcyjnych. Japońska fabryka w Kutamoto ma do sierpnia osiągnąć poziom produkcji rzędu 3,6 mln sztuk matryc CCD miesięcznie (obecnie zakład produkuje miesięcznie 1 mln sztuk). Druga japońska fabryka – Kokubu – już dziś produkuje 3,6 mln sztuk. Całkowita moc produkcyjna zakładów Sony wyniesie więc w najbliższych czasie aż 7,2 mln matryc miesięcznie. W przyszłości wszystkie linie zostaną jednak przeniesione do nowej fabryki, która powstanie w chińskim mieście Wuxi (prowincja Jiangsu). Prawdopodobnie około połowa produkowanych tam podzespołów będzie wysyłana do Japonii, pozostała część zasili rynek lokalny. Równocześnie Sony zwiększy produkcję aparatów w swoich chińskich fabrykach. W roku podatkowym zaczynającym się 1 kwietnia Sony chce wyprodukować w Chinach aż 0,5 mln aparatów. Wszystkeie urządzenia mają zostać sprzedane w Państwie Środka.

Według japońskiego zrzeszenia producentów aparatów cyfrowych i sprzętu do przetwarzania obrazu, światowa sprzedaż aparatów cyfrowych ma w tym roku osiągnąć poziom 31,45 mln sztuk i będzie o 28,1% wyższa niż przed rokiem. Sony posiada 20-procentowy udział w światowym rynku aparatów cyfrowych. Matryce CCD znajdują zastosowanie nie tylko w aparatach cyfrowych, ale także w telefonach z modułami fotograficznymi, skanerach i aplikacjach przemysłowych.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.