Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Sobota 8 marca 2003 
    

Klawiatura A4TECH Optima X'C F4W + myszka 418RF


Autor: DYD | źródło: e-mail | 15:40
(28)
Od Holka, znanego członka Braci Boardowej, otrzymaliśmy drogą elektroniczną (zwaną również e-mailem) autorską recenzję (sporo ciekawej treści plus zdjęcia) zestawu bezprzewodowego firmy A4TECH. Uściślając, jest to zestaw składający się z klawiatury Optima X'C F4W oraz myszki 418RF (2548RP). Redakcja TPC dziękuje za materiał i oczekuje w ciągłym niedosycie, kolejnych, równie ciekawych tekstów. Oto początek Holkowego dzieła:

Paczka zamówiona w firmie Komputronik we wtorek (4 marca), zawierająca wyżej wymieniony zestaw przybyła w czwartek dokładnie o godzinie 11. Po kilku minutach męczarni z pozaklejanym pudełkiem wydobyłem nowy sprzęt. Zestaw składa się z myszy i klawiatury bezprzewodowej oraz odbiornika fal. Do klawiatury została dołączona przystawka pod nadgarstki. W pudełku znajduje się także dyskietka z oprogramowaniem do zestawu oraz krotka instrukcja obsługi. Zestaw szybko podłączyłem do komputera...


Testowany zestaw A4TECH.


1. Mysz

Jest to model oznaczony RFSOP-48 - niestety na stronie producenta nie mogłem go znaleźć, zauważyłem jednak, że odpowiada modelowi RP-648 - zestaw po prostu nie zawiera ładowarki do baterii.


Faktyczny wygląd myszy, zgodny zresztą ze zdjęciem na pudełku.

Mysz wykonana jest z typowego 'A4-Techowego' plastiku w kolorze srebrnym, z lewej i prawej strony plastik jest szary. Wrażenia estetyczne - bardzo wysokie. Zauważyłem jednak, że w wypadku modelu SWOP-35, który posiadam już prawie rok, a który wykonany jest z podobnego materiału, srebrny kolor wyciera się w okolicach lewego przycisku i kółka, wydaje się wiec uzasadnionym otoczenie kółka materiałem innego typu, który, jak podejrzewam, jest odporny na wycieranie.

Myszka pasuje do dłoni doskonale - kciuk od razu wpasowuje się w zagłębienie po lewej stronie myszki, opierając się na specjalnie wyprofilowanej 'podstawce', a palce leżą wygodnie na obu przyciskach.


Zagłębienie na kciuk - jeden z elementów wysokiej ergonomii.

Urządzenie jest dość sporych rozmiarów, ze szczególnym uwzględnieniem wysokości, co zadowoli ludzi z większymi dłońmi. Jednakże fakt, iż przyciski zaczynają się nieco poza połową tego modelu pozwoli na używanie go nawet przez kobiety o filigranowych dłoniach. Niestety z racji niesymetrycznej budowy myszka nie nadaje się dla ludzi leworęcznych. Mysz jest dość ciężka - razem z bateriami wazy ok. 120 g. Poprzedni posiadany przeze mnie model - A4-Tech (SWOP-35), ważył o połowę mniej. Moim zdaniem fakt, iż ciężar myszki jest większy sprawia, że wykonywane nią operacje cechują się wyższą precyzją. Przyciski podczas pracy wydają wyraźnie wyczuwalny, nieco głośny, ale nie uciążliwy 'klik'.

Trzeci przycisk, umieszczony pod kółkiem wywołuje małe, konfigurowalne menu. Samo kółko zrobione z antypoślizgowego, gumopodobnego materiału ma dość duży, przyjemny opór, a konieczna do jego przesunięcia siła wyklucza przypadkowa zmianę broni, czy prędkości w grach.

Układ optyczny myszy w porównaniu z modelem SWOP-35 został znacznie ulepszony. Mysz świetnie spisuje się zarówno na białej, czarnej, jak i różnobarwnej powierzchni. Nie zauważyłem problemów z przeskakiwaniem, zacinaniem się, czy przerzucaniem wskaźnika myszy w inne rejony ekranu. Jednakże mysz odmawia posłuszeństwa podczas pracy na powierzchniach błyszczących (książka 'HTML&XHTML' wydawnictwa O'RELLY). Także testy na położonej na stole szybie (wyjętej zresztą z meblościanki spod filiżanek) wypadły niepomyślnie. Mysz gubiła trop, a wykonane z plastiku podkładki, na których opiera się urządzenie hamowały mysz w niektórych momentach. Znalazłem jedną niedogodność faktu, iż mysz jest optyczna - po zostawieniu ją na dłuższą chwilę - ok. 3 minut - mysz prawdopodobnie wyłącza swój układ optyczny i aby zacząć pracować należy nią lekko poruszyć, dopiero wtedy staje się aktywna. Sądzę jednak, że nie jest to do końca wada, lecz raczej ogólna właściwość myszy optyczno-radiowych stosowana w celu oszczędzania baterii.

Podczas gry w Freelancer'a oraz Diablo II nie zauważyłem żadnych niedogodności, wszystkie operacje wykonywane były bez opóźnień i przekłamań - gracze nie będą mieli powodów do narzekania.

Ogólnie o gryzoniu nie można powiedzieć nic złego. Estetyczny wygląd, nienaganne wykonanie oraz wysoka precyzja działania to cechy, które docenią zarówno gracze, jak i osoby wykorzystujące komputer do pracy.

2. Klawiatura

Klawiatura wykonana jest ze srebrnego, identycznego, jak w wypadku myszki plastiku. Czarne przyciski są nieco szorstkie. W górnej i prawej części klawiatury znajdują się dodatkowe przyciski oraz - kółko (sic!). Jedyna rzecz, do której można się przyczepić to wykonanie dodatkowych przycisków - srebrny plastik, z którego są zrobione wydaje się dość tandetny, a przy użyciu ma się wrażenie, że niektóre przyciski są dość luźne. Jednak nie przeszkadza to absolutnie w pracy. Do klawiatury dołączono podstawkę pod nadgarstki, która powiększa urządzenie o jakieś 20%, jednakże znacznie poprawia komfort pracy. Podstawka nie jest integralną częścią urządzenia, toteż, w wypadku, gdy mamy chęć popracować z klawiatura na kolanach można ją odłączyć.

Klawiatura posiada dwie istotne cechy, które sprawiły, że wybrałem akurat ten model. Pierwsza z nich to skośny układ klawiszy, zapobiegający zdaniem firmy A4-Tech tzw. RSI - chorobie osób, które spędzają bardzo dużo czasu pisząc na klawiaturze, a która objawia się m.in. bólem nadgarstków. Nie wiem, jak to jest z RSI, przyznać jednak muszę, że takowe ustawienie klawiszy nie dość, że nie przeszkadza w pisaniu, to pozwala zachować wyprostowane nadgarstki. Druga, 'dość nietypowa' (Shrek to powiedział?!) cecha tego produktu to klawiatura numeryczna umieszczona z lewej strony. Znów zdanie firmy - A4-Tech wprowadził tą innowację z trzech powodów. Po pierwsze - umożliwia ona osobom wprowadzającym podczas pracy z komputerem dużą ilość cyfr jednoczesne korzystanie z myszki i klawiatury numerycznej, po drugie poprzez zmianę ustawienia urządzeń na stole umożliwia siedzenie na wprost przed monitorem, po trzecie - zmniejsza ilość ruchów i odległość, jaką przebywa ręka podczas pracy z komputerem. Po prostu - przy każdym przeniesieniu ręki na myszkę i z powrotem nie musimy pokonywać dodatkowych 15 cm, które zajmowała wcześniej klawiatura numeryczna. Za krótko posiadam to urządzenie żeby szerzej wypowiedzieć się na temat zalet takich zmian, jednak po kilku godzinach mogę już stwierdzić, że takie nie jest to na pewno złym pomysłem. Niestety klawiatury numerycznej prawie nie używam, więc po prostu bardziej przestała mi zawadzać, niż zaczęła się przydawać. Kto wie, może po dłuższym użytkowaniu zmienię zdanie.


Opis patentów firmy A4-Tech - ergonomia przede wszystkim.

Przyciski dodatkowe wraz z załączonym oprogramowaniem to świetne narzędzie, które można dowolnie konfigurować. Standardowe ustawienia pozwalają na uruchomienie przeglądarki, kalkulatora, domyślnego klienta poczty oraz programu do odtwarzania muzyki. Po środku znajdują się klawisze o do obsługi tego ostatniego - kontrola głośności, 'mute', play/pause, stop, następny utwór/poprzedni utwór. Za pomocą dodatkowych klawiszy można także odświeżyć stronę, zatrzymać jej wczytywanie, przejść jedna stronę dalej/jedna wstecz, otworzyć folder 'Mój komputer' oraz 'Ulubione'. Z dwóch ostatnich klawiszy - jeden otwiera wyszukiwanie plików - ostatni 'usypia' komputer. Wybranie odpowiedniej funkcji za pomocą ‘srebrnego zestawu’ objawia się wyświetleniem opisu wykonywanej operacji na ekranie za pomocą wybranego w opcjach sposobu - zielonego OSD lub ładniejszej, graficznie animacji. Na koniec zostawiłem jeszcze jeden srebrny klawisz z napisem 'Office' - przełącza on klawisze funkcyjne - F1-F12 na tryb 'biurowy' - do każdego z klawiszy funkcyjnych przypisana jest dodatkowa opcja - począwszy od F1- ‘Help’ po F12- ‘Wyślij pocztę’, co opisane jest na klawiszach. W zamierzeniu, jak sadze ma to zminimalizować użycie myszki - jak będzie w praktyce - każdy przekona się sam. Klawiatura posiada jeszcze jedna nietypowa cechę - jest to kolko umieszczone z prawej strony - służy ono - jak to kolka - do przewijania stron. Niestety zauważyłem, że działa dość wybiórczo - nie przewijało stron w Operze, w IE działo poprawnie. Z racji umieszczenia blisko klawiszy kursora mogłoby być użyteczne do np. zmiany broni, bądź innych funkcji w grach, niestety z powodu braku na moim dysku gier FPP nie jestem w stanie przetestować, czy kolko można 'mapować'.

3. Odbiornik

Odbiornik - w postaci niewielkiego, kwadratowego pudełka z szarego plastiku, zaopatrzonego w 3 diody sygnalizujące wciśnięcie klawiszy CapsLock, ScrollLock i NumLock, oraz diodę sygnalizująca kontakt z myszką i klawiaturą, podłączany jest do komputera za pomocą dwóch kabelków PS/2 oznaczonych odpowiednimi kolorami. Kabel jest dość długi (ok. 1,5 m.) - umożliwia więc ustawienie odbiornika w dowolnym miejscu. Podczas testów zauważyłem, że jeśli odbiornik umieści się pod biurkiem zasięg urządzenia spada, dlatego też zalecam ustawienie go gdzieś na wierzchu. Zasięg zestawu znacznie przekracza 1,5 metra, o których zapewnia producent - kontrola dźwięku z klawiatury działa nawet po przejściu do drugiego pokoju, zza ściany z odległości ok. 5 metrów od odbiornika. Mysz działa bez przekłamań w odległości ok. 3 metrów do odbiornika.


Standardowe już wposażenie zestawów bezprzewodowych a4-Tech.

4. Oprogramowanie

Z braku stacji dyskietek nie miałem możliwość sprawdzenia, jakie wersje oprogramowania znajdują się na dołączonym nośniku. Zaopatrzyłem się więc w najnowsze sterowniki ze strony producenta, które oczywiście są w języku polskim. Oprogramowanie myszki pozwala skonfigurować wg uznania małe menu wywoływane przyciskiem spod kółka oraz przestawić mysz w tryb zgodny z IntelliMouse, co przydatne jest przy pracy z niektórym oprogramowaniem firmy Microsoft. Przydatną rzeczą - wywoływaną po kliknięciu prawym klawiszem myszy na ikonce myszki obok zegarka i wybraniu odpowiedniej opcji jest możliwość sprawdzenia stanu baterii.


Stan baterii można sprawdzić dzięki dołączonym sterownikom.

Jest to standardowy pakiet dołączony do każdego gryzonia firmy A4-Tech i spełnia wszystkie zadania, jakie można od niego wymagać. Oprogramowanie dołączone do klawiatury ma dwie funkcje - informacyjną i konfiguracyjną. Pierwsza funkcja służy do wyświetlania w zasobniku systemowym, obok zegarka symboli klawiszy specjalnych (CapsLock, NumLock, ScrollLock, Office) - sygnalizując w ten sposób ich naciśnięcie. Druga - konfiguracyjna pozwala na przypisanie programów pod przyciski dodatkowe, ustawienie sposobu wyświetlania OSD oraz posiada kilka innych dodatkowych funkcji. Wydaje mi się, ze w pakiecie można znaleźć wszystko, co potrzebne, aby w pełni wykorzystać klawiaturę.

5. Podsumowanie

Zacznę od faktu, iż zdjęcie umieszczone na stronie firmy Komputronik, w której zamówiłem klawiaturę, jak i u dystrybutora A4-Tech na Polskę - firmy Megabajt są niezgodne z zawartością zestawu i mogą wprowadzić w błąd.


Po lewej - zestaw prezentowany na stronach (mysz ma z przodu wejście pozwalające na ładowanie bateri, po prawej - to co znajdziemy w pudełku.


Myszka na zdjęciach u dostawcy i producenta posiada z przodu wejście, co może sugerować, iż jest możliwe jej doładowywanie za pomocą ładowarki, bądź przez złącze USB. Dodatkowo, kolor uradzenia jest inny niż prezentowany przez firmy - srebrna obudowa i czarne klawisze - tak jak na stronach producenta. Zestaw kosztuje ok. 200 PLN - moim zdaniem to niewysoka cena za pozbycie się kabli oraz komfort pracy z myszką optyczną oraz klawiaturą wykorzystującą kilka innowacyjnych rozwiązań. Polecam każdemu, kogo nie stać na drogie rozwiązania innych firm, a kto czuje potrzebę zwiększenia komfortu swojej pracy z komputerem. Zestaw posiadam dopiero kilka godzin, lecz już zdarzył wywrzeć na mnie bardzo dobre wrażenie - podsumuje to w kilku punktach.

Ogólnie:

Zalety:

+ niska cena
+ większy od gwarantowanego zasięg urządzenia

Wady:

- niezgodność zawartości zestawu ze zdjęciem na stronie dystrybutora i sprzedawcy!


Mysz:

Zalety:

+ wysoka jakość wykonania
+ bardzo duża precyzja działania
+ bardzo wysoka ergonomia
+ kolko o wyraźnym oporze
+ działanie na powierzeniach o rożnych kolorach i fakturach

Wady:

- bezużyteczna dla ludzi leworęcznych


Klawiatura:

Zalety:

+ wysoka jakość wykonania
+ skośne ustawienie klawiszy (ANTY-RSI)
+ duża ilość dodatkowych, konfigurowalnych klawiszy
+ poprawiająca wygodę podstawka pod nadgarstki
+ klawiatura numeryczna po lewej stronie

Wady:

- nieco tandetne wykonanie dodatkowych przycisków

Autor: Holek

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Jezus Maria...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (autor: XTC | data: 8/03/03 | godz.: 15:49)
  jak HoLLLLLek to zobaczy to się wokół myszy przekręci...
  DYD ... HOLEK nie HOŁEK!!!!!!!!!!!!!!!!!


 2. ARGHHHHHHHHH!!!! (autor: Holek | data: 8/03/03 | godz.: 16:20)
  RAAAATUNKU!!! POWSTRZYMAJCIE MNIE PRZED MORDERSTWEM!!!

  :)))

  pozdrawiam

  HoLek HoLek HoLek


 3. no... (autor: Holek | data: 8/03/03 | godz.: 16:46)
  mucz beter!

  :)

  pozdr.


 4. Wreszcie (autor: Michał R. | data: 8/03/03 | godz.: 16:46)
  udało Cię widzę wyjaśnić sytuację, Holek :)
  Jak już mówiłem recka fajna :) Jestem też szczęśliwym posiadaczem tego zestawu :)


 5. żyjesz... (autor: DYD-Admin | data: 8/03/03 | godz.: 16:46)
  ...jeszcze, prze, prze-praszam... ;-)

 6. Dodam (autor: Michał R. | data: 8/03/03 | godz.: 16:56)
  jeszcze że zestaw wygląda lepiej w rzeczywistości ( wiem bo mam :)). Muszę także pochwalić koniński oddział firmy Komputronik. Sprzęt zamówiony został w piątek rano ( ok. 9.20 ), był do odbioru o 17. tego samego dnia. Pozdrawiam :)

 7. a ile godzin wytrzymuje kazde z tych urzadzen na bateriach ? (autor: Venom79 | data: 8/03/03 | godz.: 17:30)
  dla zainteresowanych podaje jeszcze linka na strone producenta:
  http://www.a4tech.com/a4techenglish/kbs-2548r.htm


 8. godzin?:) (autor: Holek | data: 8/03/03 | godz.: 17:38)
  od momentu otrzymiana zestawu do dzisiaj myszka wyczerpala 35% baterii - mysle, ze wystarczy na dosc dlugi czas (komputer chodzi u mnie 24/dobe)
  Jesli chodzi o sam motyw z bateriami, to planuje zakup ladowarki i 4 akumulatorkow - i wymiany rotacyjnej - niestety -takowy zestaw ma wade - chodzi na bateriach, ale jest to wada na tyle oczywista, ze nie trzeba jej zaznaczac - kupujac musisz sie z tym liczyc...

  Jesli tylko wyczerpia sie baterie napisze po jakim to czasie nie dalo sie pracowac - osobno dla myszki i dla klawki - wyniki zostana za przyzwoleniem DYDa (mam nadzieje) opublikowane na stronie.


 9. i tak za drogie (autor: klee | data: 8/03/03 | godz.: 21:07)
  wolalbym dolozyc do kompa ramu albo slot pci jakims ustrojstwem zapchac niz kupic toto, no ale pewne grono nabywcow znajdzie szczegolnie ze jest konkurencyjna w stosunku do logitecha albo microsoft a co do jakosci - wszystko sie psuje nawet rolex :)

 10. Wcale nie takie drogie... (autor: Shaggy | data: 8/03/03 | godz.: 21:38)
  Pewnie wielu z Was wolałaby "dolozyc do kompa ramu albo slot pci jakims ustrojstwem zapchac " :-) Ja też kiedyś tak myślałem i co z tego jak za parę miesięcy RAM nie będzie nic wart a slotów PCI też już pewnie nie będzie a klawiatura zawsze będzie klawiaturą tak jak zajebista obudowa zawsze będzie obudową. Więc moim zdaniem klawiatura, mysz i obudowa to jedyne rzeczy na których nie warto szczędzać bo będą nam sużyły najdłyżej...

 11. Kuszenie... (autor: ZGreG | data: 8/03/03 | godz.: 23:45)
  Jakiś czas temu się za czymś takim rozglądałem.... Bo dużo w CADzie pracuję i rzecz z numpadem po lewej to rewelka jak dla mnie. Mimo że jestem leworęczny to pracuję standrdowo (!)... Tylko szukalem żeby samą klawiaturę kupić, ale widzę że bez myszy się nie da. Holek - napisz jak wysoki profil ma ta mysz - teraz mam Intelli mouse 1,1 (kulka, kabel, kółko) i trochę niska jest. Jakoś szukam czegoś wysokiego. Ogólnie zachęca mnie twoja recka do zakupu.... Tym bardziej że stary parapet się zacinać już zaczął... Czyszczenie (regularne - co 2,3 miechy) mu nie pomaga... Pomalowałem, naoliwiłem i wciąż się przycina,.... REch... BTC.... )))-:

 12. wymiar... (autor: Holek | data: 9/03/03 | godz.: 00:06)
  myszka ma 12,5 cm dlugosci, 7 cm szerokosci i 3,5 cm wysokosci, klawisze - liczac sa na 5 cm 'dlugie'...

  Chcialem dodac, ze tekst nie jest w zaden sposob sponsorowany, a opublikowane wrazenia to po prostu to co odczulem uzywajac sprzetu - zestaw kupilem placac, jak kazdy normalny czlowiek i jesli kiedys dostane do testow sprzet kiepski, to sprzet dostanie kiepska ocene - ot co! (dzieki Agnes - to 'ot co' jest swietne:)


 13. fajna recka (autor: GULIwer | data: 9/03/03 | godz.: 01:35)
  właśnie na produktachz półki powinno sie robić testy :) Zestaw hmm moze i bym kupił ale brak klawisza w myszce pod kciukiem to porażka :(( dlaczego zestawowe mychy zawsze maja 3 klawisz pod kółkiem albo nie maja 4 klawisz. Obecnie mam Chicony ponad 7 letni :) i MouseMan Whell, żeby im sie dało wstawić optyke i radio i byłoby cool :))

 14. ... (autor: mando | data: 9/03/03 | godz.: 02:23)
  Klawiatura ma ciekawy uklad. Grajac w FPP (jestem nalogowcem ;)) na WSAD'zie mozna otrzymac niezle mozlowisci bindowania :)
  Co do mychy... wzorowana na IE 3.0

  Czekam co powiem NimnuL na temat klawiatury ;)


 15. Etam a kto to jest Holek ?? (autor: Druzil | data: 9/03/03 | godz.: 09:02)
  -:)

 16. Mialem okazje sie nia bawic .... (autor: NimnuL-Redakcja | data: 9/03/03 | godz.: 09:28)
  A4Tech idzie w dobra strone . naprawde swietny produkt choc jakos jeszcze nie moze konkurowac z M$ czy Logitech ... to jest dla nich swietna alternatywa.

 17. ee..Holek?! (autor: Holek | data: 9/03/03 | godz.: 10:02)
  to chyba znajomy tego goscia Druzila - no tego od kiepskich dowcipow :)))

 18. Acha .. (autor: NimnuL-Redakcja | data: 9/03/03 | godz.: 10:35)
  dla mnie niestety nowy uklad klawiszy jest nie dp rzeskoczenia ... pisząc na niej 2 h nie moglem sie przyzwyczaic i wciaz sie mylilem ... problemem pozniej moze byc inna sprawa - przyzwyczaimy sie do tego ukladu a na normalnych klawiaturach nie da sie pracowac ;)
  ogolnie jednak pisze sie na niej wygodnie ....

  co do mychy - standardowa ekonomiczna myszka ...


 19. calkiem calkiem...:) (autor: DKdent | data: 9/03/03 | godz.: 11:36)
  calkiem fajny zestaw, no i recka tez niczego sobie.. :) Ja jednak jakos nie jestem przekonany do a4-tech'a no i uzywam klawiszy numerycznyh.. wiec uklad klawiszy odpada... ja sie nastawiam na "dzielonego" Logitecha :) ..a wlasnie Holek.. M$ sie spsul, ze to kupiles? czy chciales sie pozbyc kabelkow ;)

 20. plagiat, plagiat (autor: polar | data: 9/03/03 | godz.: 18:59)
  żal, bo może by coś A4Tech sam coś wymyślił zamiast ściągać od konkurencji - to tylko kolejna taiwańska firma która kopiuje designy i pomysły innych

 21. a mozna... (autor: Holek | data: 9/03/03 | godz.: 19:08)
  wiedziec, kto jest prawidzimy autorem pomyslow i designow, ktore widzimy pod nazwa A4-Tech? wystarczy link...

 22. już mówie (autor: polar | data: 9/03/03 | godz.: 19:38)
  mysz zerżnięta od M$
  klawiatura (większa część) od Logitech

  jedyny co oryginalne w tej klawiaturze to układ klawiszy


 23. polar (autor: Michał R. | data: 9/03/03 | godz.: 21:20)
  i co z tego że zerżnięte? Kogo to boli?

 24. ...niby nikogo (autor: polar | data: 9/03/03 | godz.: 22:06)
  ale sporo świadczy o firmie...

 25. hehehe.. (autor: Holek | data: 9/03/03 | godz.: 22:07)
  pewnie, mysz zerznieta z prototypu myszy z 64 roku - przeciez ma 2 klawisze!! tamte tez mialy! smieszny jestes... i wskaz jedna klawe m$ z numeryczna po lewej... do tego - to ten uklad klawiszy TWORZY wiekszosc designu i funkcjonalnosci tej klawiatury, wiec mowic o nim TYLKO to troche dziwne...

  i gdzie te linki? a tak poza tym to skad wiesz kto pierwszy wprowadzil taki design? czyzbys pracowal w m$ i wiedzial o jakis sprawach sadowych przeciw a4 tech?
  bzdurki piszesz polar...


 26. zamowilem... (autor: PiK@TwojePC | data: 9/03/03 | godz.: 23:02)
  ....powyzszy zestawik do komputera brata. Osobiscie uzywam logitecha cordless optical. Zobaczymy jak wypadnie... .

 27. Po 3 dniach... (autor: Shaggy | data: 17/03/03 | godz.: 21:54)
  ...użytkowania tego cuda, moje wnioski:
  - mysz jest naprawde wporzo nic dodać nic ująć i pomimo krytyki "panów" z Vobisu, zachwalających wyroby Logitech-a, baterie trzymją dość dobrze. Jeśli tak dalej pójdzie to powinny wytrzymać z miesiąc, pomimo tego, że mysz cały czas świeci! - trochę to dziwnie wygląda...
  - klawiatura: tu już nie jestem zadowolony tak na 100% - po 15 latach klepania w klasyczną klawiaturę ciężko się przestawić na coś takiego. Klawiaturka mogłaby być troche niejsza no i stylistyka tak jakby troszkę odpustowa, ale robi wrażenie.
  Podsumowując muszę jednak stwierdzić, ze w chwili obenej nie ma lepszego zestawu na rynku (mysz + klawiatura) w tak przystępnej cenie. Wprawdzie zestawy Logitecha (mam na myśli te topowe) sa zdecydowanie lepsze pod względem ergonomi, stylistycznie jednak są porównywalne. To jednak cena w granicach 400-550 PLN jest odstraszająca. Ciekawym rozwiązaniem jest też mysz Inteli mouse z Microsoftu, jednak nie ma do niej obecnie żadnej ciekawej klawiatury, no i mysz ta jest przewodowa.


 28. Moje trzy grosze. (autor: Tig3r | data: 8/10/03 | godz.: 12:02)
  Posiadam akurat inny zestaw bezprzewodowy A4Tech, ale gdybym miał wybierać jeszcze raz to wybrałbym Logitech'a (Logitech OEM Cordless). Przy drugim kompie taki mam i wcale nie był specjalnie droższy, a różnica jakości niestety przytłacza na niekorzyść A4Tech: średnie wykonanie, INNY układ klawiszy, kłopoty z odbiornikiem,...

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.