Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Wtorek 11 marca 2003 
    

PlayStation 3 jeszcze w tym roku?


Autor: Alien5 | 12:42
(6)
Jeżeli internetowe plotki się potwierdza, to być może jeszcze w 2003 roku światło dzienne ujrzy nowa, owiana dotąd tajemnicą, magiczna zabaweczka ze stajni Sony - PlayStation 3. Portal Bloomberg.com, powołując się na artykuł z Commercial Timesa poinformował, że Sony zamierza rozpocząć sprzedaż nowych konsol 2 lata wcześniej, niż to było pierwotnie planowane i pozostawić rywali Microsoft i Nintendo daleko w tyle. Fabryka, która zajmowała się produkcją konsol PlayStation 2 - Hon Hai Precision Industry, ma rozpocząć próbną produkcję już w przyszłym miesiącu, natomiast sprzedaż nowych konsol w Japonii ma ruszyć na początku drugiej połowy roku.

Sercem PlayStation 3 będzie na razie bliżej nieznany potężny procesor opracowywany wspólnie przez Sony, IBM i Toshibe. O ile nam wiadomo, prace nad tym procesorem nie zostały jeszcze oficjalnie ukończone, co może zaprzeczać przytoczonym powyżej plotkom. Czy okażą się one prawdą - przekonamy się już wkrótce.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Kompletna bzdura (autor: XYZ | data: 11/03/03 | godz.: 13:41)
  gdyby nawet Sony było technologicznie na to gotowe (w co nie wierzę, nie wspominając o kosztach jakie dziś pociągałaby za sobą produkcja PS3), to wystarczy policzyć i mamy odpowiedź. PS2 wciąż sprzedaje się kilkakrotnie lepiej od GC i Xboxa razem wziętych. A Nintendo i Microsoft wciąż nie mają nawet umów na opracowanie wszystkich podzespołów do swoich next-genów (nVidia vs ATI), więc nowe konsole nie pojawią się wcześniej niż za 3 lata. Po co więc Sony miałoby dziś zabijać kurę znoszącą złote jajka? Zwłaszcza, że będzie je znosić jeszcze spokojnie ze 2-3 lata. Japończycy nie są tacy głupi...

 2. hmm... (autor: DYD-Admin | data: 11/03/03 | godz.: 14:35)
  ...moze po to, aby byc zawsze o krok dalej od konkurencji... wiesz jak koncza firmy ktore nie inwestuja w nowe urzadzenia, a jedynie "jada" na dobrej sprzedazy swoich aktualnych produktow...

 3. eee tam XYZ (autor: XepeR | data: 11/03/03 | godz.: 14:38)
  przeciez sprzedaz PS2 spadlaby ale tylko z kozyscia dla PS3. A dodatkowo nowa konsola a powiekszylaby przewage Sony

 4. aby (autor: GULIwer | data: 11/03/03 | godz.: 16:10)
  zarżnac przy okazji kurki innych producentów. W krótkim okresie moze przynieść im straty ale w długim nieograniczone zyski. Sprowadziliby konkurencje do poziomu wypełniacza rynku.

 5. Ja wiem najlepiej (autor: Barthello | data: 11/03/03 | godz.: 23:50)
  PS3 wystartuje w 2005 roku w Japonii i 2006 w Europie. Wiem to, bo pracuje W SCEE ;) Pozatym Sony wypuszczając teraz konsole miałaby sprzęt najsilnieszy na rynku, ale po wyjściu Next-Boxa Microsoftu i Nexusa Nintedo byłaby już troche gorzej. Pozdsumowując jest to PLOTA jakich wiele.

 6. Taaaaa (autor: XYZ | data: 12/03/03 | godz.: 10:20)
  Sony zależy na tym żeby mieć najsilniejszy szprzęt na rynku i będzie inwestować w nową platformę, chociaż na razie nie musi.... Popatrzcie na statystyki sprzedaży: wojnę konsol tej generacji Sony już wygrało i Xbox oraz GC nie są w stanie rywalizować z PS2, chociaż technicznie są niby lepsze. Ale liczą się gry i zaufanie do marki. Niemniej jeśli chcecie się podniecać takimi niusami, to proszę bardzo... Więc Nexus Nintendo jest już prawie gotowy (w niecie "zdjęcia" są od pół roku), a Microsoft pokaże Nexta już na E3. Super, nie?

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.