Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Piątek 14 marca 2003 
    

Radeon dla Notebooków


Autor: Bryndek | 07:57
Firma ATI przedstawiła na targach Cebit nową wersję Radeona 9600 dla komputerów przenośnych. Jest to pierwszy układ graficzny z serii Mobile, która w pełni wykorzystywać będzie wszystkie możliwości DirectX 9.0. Tak, więc komputery przenośne wyposażone w karty z tym chipsetem będą obsługiwały zarówno Pixel Shader jak i Vertex Shader.

Karty z Radeon 9600-M wyposażone zostaną także w pamięci GDDR II, które będą odpowiednikiem DDR II komputerów typu Desktop, z tą tylko różnicą, że będą potrzebowały mniej mocy a co za tym idzie, będą wydzielały także mniej ciepła. Wiemy już, że produkowane w technologii 0.13 mikrona chipsety znajdą się w komputerach takich firm jak: Actebis, Alienware, Asus, Clevo, ECS, FIC, Fujitsu-Siemens, Gericom, HP, Medion, Media Markt, Mitac, NEC, Uniwill, Voodoo PC i za pewne jeszcze wielu innych. Po więcej informacji zapraszam wszystkich na stronę producenta. Pojawiły się już pierwsze testy chipsetu, możecie je znaleźć tutaj.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.