Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Wtorek 13 marca 2001 
    

Co przewidują wybitni uczeni?


Autor: DYD | 13:30
Jak podaje CNET NEWS, prawie codziennie słyszymy od ludzi z Microsoftu, Intela i innych techguru o wielkich technologicznych przełomach. Nie słyszymy natomiast tego skąd się te wielkie wynalazki biorą? Wymienione niżej laboratoria badawcze grupują uczonych o światowej renomie i wiele technologicznych innowacji tam właśnie się narodziło. Ich zdaniem technologia właśnie zaczyna zmieniać obraz naszego życia i wiele zmian jeszcze jest przed nami.


Laboratorium badawcze
Przewidywania na koniec 2001 r.

Przewidywania na koniec 2005 r.

Przewidywania na koniec 2010 r.

Przewidywania na koniec 2050 r.


Massachusetts Institute of Technology's Artificial Intelligence Laboratory , Cambridge, Massachusetts, U.S.Pojawi się więcej "robotycznych" zabawek sprzedawanych w dni ¶wi±teczne oraz pierwsze, nieliczne roboty przeznaczone do sprz±tania w domu..Sterowane poprzez sieć roboty sprz±taj±ce będzie można kupić za 100 - 200 $.Zaawansowane technologicznie roboty osobiste np. .wspomagaj±ce lekarzy przy operacjach chirurgicznych. Ludzie zaakceptuj± wszczepianie modułów "robotycznych".Uczeni będ± kontrolować (cyfrowo, precyzyjnie) komórki ludzkie. Roboty biologiczne usprawni± funkcjonowanie ludzkiego organizmu.

Starlab, Brussels, BelgiumSpołeczeństwo dojdzie do przekonania, że technologia pomoże w sposób naturalny rozwi±zać tylko niektóre problemy.Sztucznie wytworzone kończyny (ręce, nogi) będ± współpracowały z ludzkim mózgiem. Pojawi± się transplantacje gałek ocznych. Specjalizowane urz±dzenia domowe będ± rozpoznawały nasze stany emocjonalne i będ± na nie odpowiednio reagować.Pojawi± się lekarstwa projektowane na podstawie indywidualnego obrazu genetycznego. Geny będ± stosowane do identyfikacji osób.Uczeni dokonaj± znacznego postępu w dziedzinie konstrukcji zminiaturyzownych maszyn.

Xerox Palo Alto Research Center (PARC), Palo Alto, California, U.S.Wszystkie zabawki będ± mówiły ludzkim głosem. Wszystko poczynaj±c od motocykli do budynków będzie przemawiać."Chip'y genowe" będ± ogólnie dostępne. Będ± one stosowane w medycynie do analizy wpływu odczynników chemicznych na DNA i do rozwoju terapii opartej na genach.Place, parki i inne miejsca publiczne w miastach zostan± przeprojektowane, będ± zawierać instalacje umożliwiaj±ce udział w interaktywnych, cyfrowych imprezach artystycznych.Zostanie opanowana inżynieria genetyczna. Będ± wykonywane kreacje i replikacje organizmów dużych i małych.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.