Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Czwartek 27 marca 2003 
    

TPC United Devices - aktualizacja


Autor: NimnuL | 14:25
(2)
Smallpox Research Project - tak nazywa się faza projektu w jakiej znajduje się aktualnie United Devices. Co to jest Smallpox? Smallpox lub wirus ospy, jest najbardziej agresywny z całej rodziny wirusów rodziny orthpox. Atakuje jedynie ludzi (niszczy niektóre łańcuchy DNA powodując szybką śmierć). Nie wykryto przypadków zachorowań zwierząt przez tego wirusa. Smallpox został zlikwidowany w 1977 roku jednak wirus ten istnieje w laboratoriach i jego użycie w jako broń w bioterroryzmie jest bardzo prawdopodobne. Tak więc wynalezienie skutecznego i szybkiego leku na tego wirusa jest sprawą bardzo ważną. Aktualnie jest szczepionka na tę chorobę, jednak ma on poważne efekty uboczne często kończące się śmiercią pacjenta. Szczepionka poza tym stosowana może być jedynie zapobiegawczo, a nie jako lekarstwo. [więcej].

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. a sa juz (autor: Sociu | data: 27/03/03 | godz.: 14:48)
    jakies wyniki działania tego UD?

  2. smallpox, smallpox a nie mozna napisac ze to ospa jest? (autor: jah | data: 27/03/03 | godz.: 15:35)
    Takie fajne tlumaczenie z jezyka obcego a to chodzi o wirusa ospy prawdziwej, czarnej czy jak tam zwal. To wlasnie szczepieniu zawdzieczamy ze nie ma juz zachorowan. Pewnie paru czytelnikow TPC ma mala lub wieksza blizne na ramieniu - to wlasnie slad po szczepieniu. W Polsce szczepiono do ok. 1980 roku. Przypomina mi sie scena z filmu 'Faraon', gdzie wyraznie widac, ze cala populacja Egiptu (niewolnicy itd) byla zaszczepiona :-)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.