Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Sobota 29 marca 2003 
    

Za mało gniazd USB - czas na koncentrator


Autor: DYD | źródło: 4d | 12:46
(4)
Jeszcze w marcu do oferty firmy Media-Tech trafią 3 koncentratory USB. Huby MT500, 501 i 502 zaspokoją potrzeby zarówno użytkowników komputerów stacjonarnych, jak i notebooków. Pierwszy produkt z nowej serii hubów Media-Tech to MOBILE USB HUB MT500 - koncentrator USB wyprodukowany przede wszystkim z myślą o posiadaczach notebooków. Wymiary: 90x19x15 mm. Może być również używany przez użytkowników komputerów stacjonarnych. Składany kabel sprawia, że urządzenie nie stanowi najmniejszego problemu w transporcie. Istotną cechą koncentratora MT500 jest szerokie rozmieszczenie czterech gniazd USB typu A, co umożliwia swobodne podłączenie nie tylko samych wtyczek, ale również urządzeń USB takich jak USB DRIVE czy interfejsy sieci bezprzewodowej (tzw. dongle). Hub jest zgodny ze specyfikacją USB 1.1. Ma zabezpieczenie nadmiarowo prądowe. Jest koncentratorem pasywnym zasilanym wyłącznie z portu USB. Sugerowana cena detaliczna brutto wyniesie 49,90 PLN.

ACTIVE USB 1.1 4 PORT HUB MT501 to koncentrator USB przeznaczony do współpracy z komputerami wszystkich typów. Długi kabel połączeniowy (USBA>USBB; komputer>hub) zapewnia swobodny dostęp do gniazd koncentratora. Diody LED rozmieszczone przy poszczególnych portach informują o stanie pracy. MT501 jest zgodny ze specyfikacją USB 1.1. Ma zabezpieczenie nadmiarowo prądowe. Może pracować jako koncentrator pasywny (zasilany z portu USB) oraz aktywny, zasilany zewnętrznym zasilaczem MT504 (zasilacz do kupienia osobno). Podłączenie zasilacza eliminuje problemy z występowaniem niedoboru mocy, w przypadku podłączenia zbyt wielu urządzeń o dużym poborze prądu. Sugerowana cena detaliczna brutto - 49,90 PLN.

Dla wymagających użytkowników firma Media-Tech przygotowała koncentrator HIGH SPEED SUB 2.0 HUB MT502. To koncentrator USB najnowszej generacji przeznaczony do współpracy z komputerami wszystkich typów. Jest zgodny ze specyfikacją USB 2.0, umożliwiającą transmisję danych z szybkością do 480 Mb/s. Jest też w pełni zgodny ze specyfikacją portów starszych typów: USB 1.1 i 1.0. Może pracować jako koncentrator pasywny (zasilany z portu USB) oraz aktywny, zasilany zewnętrznym zasilaczem MT504 (zasilacz znajduje się w zestawie). Długi kabel połączeniowy (USBA>USBB; komputer>hub) zapewnia swobodny dostęp do gniazd koncentratora. Szereg diod LED informuje o stanie pracy poszczególnych portów. Cena brutto tego produktu wyniesie 129 PLN.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. ten w srodku (autor: Venom79 | data: 29/03/03 | godz.: 13:05)
  wyglada identycznie jak HUB 4P USB COMPACT firmy TRUST - ciekawe czy ten Media-Tech jest 100-procentowa kopia oryginalu. Aha te koncentratory TRUST-a sa w Action po 46,35 brutto - czyli nawet cena ta sama.

 2. ja . (autor: RusH | data: 29/03/03 | godz.: 19:26)
  te w srodku sprzedaje po 90zl, schodza jak woda :P

 3. no i zapomnialem (autor: RusH | data: 29/03/03 | godz.: 19:27)
  napisac ze moje sa manhatana :)
  z wieczysta gwarancja


 4. to usb to jakis syf (autor: MayheM | data: 31/03/03 | godz.: 08:09)
  cos mi sie tak majaczy w pamieci, ze to mialo byc jedno gniazdko z mozliwoscia wczepiania wtyczki we wtyczke (nieograniczonaliczba urzadzen), a tu co? kolejne plyty glowne - coraz wiecej portow, w koncu brakuje portow - koncentratory. O co z tym biega? Czy moze to jakis sen?

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.