Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 14 maja 2001 
    

Mostek 686B i oficjalna wypowiedź VIA


Autor: Artwi | 11:10
John Howland na Real World Technologies postanowił wnikliwie zająć się problemem mostku 686B. Oto jaką otrzymał oficjalną odpowiedź z VIA:
"...Jest to specyficzny problem. Występuje tylko 'na serii z północnym mostkiem dla K7 i 686B' i niektórymi kartami Creative SoundBlaster Live PCI. System się zawiesza, nie niszcząc danych, tylko przy wykonywaniu kopiowania z porównaniem na dużych plikach (ponad 100MB). To raczej problem z kompatybilnością. VIA opublikuje wkrótce odpowiednią poprawkę do drivera."
Wedle wiedzy Johna Howlanda VIA oficjalnie uważa, że:
  1. Problem dotyczy Mostków północnych na K7 i 686B w czasie używania SBL i dużych plików. Znaczy to że wg. VIA problem dotyczy VIA KT133 lub AMD760 ale nie chipsetów dla Socket370.
  2. Problem zdarza się tylko z plikami > 100MB.
  3. Nie jest to problem błędów danych lecz zawieszania się systemu.
  4. Wkrótce wydany zostanie patch.
A oto wyniki testów Johna: ad. 1 Udało mu się wywołać błąd na systemach z 686A, w ograniczonym zakresie na 694Xi 686B. Nie udało się wywołać błędu na AMD760 i 686B. ad.2 Udało się wywołać błąd nawet przy plikach nawet 8MB. Sprawa wydaje się mieć związek bardziej z typem dysku, niż z rozmiarem pliku. ad.3 Rzeczywiście, wydaje się że nie występuje utrata danych przy zawieszeniu systemu. ad.4 W/w patch krąży po sieci, lecz nie ma statusu oficjalnego.

Więcej informacji w artykule na RWT. Pocieszające jest, że wg. Johna Howlanda VIA nie chowa głowy w piasek, tylko poważnie pracuje nad rozwiązaniem, dobrze współpracując z klientami.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.