Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Poniedziałek 7 kwietnia 2003 
    

Pentium M w detalu


Autor: Pawel | źródło: xbitlabs | 11:01
(1)
Według serwisu Akiba PC Hotline pudełkowe wersje procesora Pentium M 1,6GHz pojawiły się już w jednym z japońskich sklepów. Kosztuje on 747 dolarów. W tym momencie ciężko go będzie jednak gdziekolwiek wykorzystać. Notebooki z Centrino nie są jeszcze tak powszechne, aby można było je unowocześnić. Z drugiej jednak strony zapewne znajdą się entuzjaści, którzy zechcą wykorzystać ten procesor w komputerach typu desktop. Procesory Pentium M wykorzystują złącze Socket 479, podczas gdy konwencjonalne procesory Pentium 4 korzystają ze złącza Socket 478. Możliwe jest jednak zainstalowanie procesora Pentium M w płycie komputera desktopowego. Taką konfigurację na IDF zaprezentował Intel i wszystko pracowało poprawnie.

Przypomnijmy, że procesor Pentium M wykonany jest w procesie technologicznym 0,13 mikrona i wykorzystuje 77 milionów tranzystorów. Procesor cechuje się 400-megahercową zoptymalizowaną szyną Quad Pumped Bus oraz instrukcjami SSE2. Posiada także 1MB pamięci cache drugiego poziomu. Napięcie jądra wynosi 1.484V, a ilość odprowadzanego ciepła to 24.5W. Aby przedłużyć żywotność baterii można jednak zmniejszyć napięcie do 0.96V, a częstotliwość pracy procesora do 600 MHz.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Pierwszy! (autor: Metallion | data: 7/04/03 | godz.: 11:32)
    No, no, taki procesor to ja rozumiem, niski pobór mocy, spory cache L2, tylko cena coś za wysoka :(

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.