Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Wtorek 13 marca 2001 
    

Playstation w 0.13 mikrona


Autor: Marecek | 22:22
Firmie Sony, przy współpracy z Toshibą, udało się opracować nową wersję procesora dla Playstation 2 (tzw. Emotion Engine), wykonaną w technologii 0.13 mikrona. Przesiadka na nowsze technologie dotyczyć też ma całego systemu graficznego, za który odpowiada układ GS stworzony przez firmę Simplex Solutions. W zeszłym miesiącu opracowano kość GS w technologii 0.18 mikrona, dzięki czemu udało się również zwiększyć ilość pamięci graficznej z 4 do 32MB. W rezultacie jednak cały układ stał się dwa razy większy od stosowanego obecnie w konsolach modelu chipu GS (0.25 mikrona). Sony zamierza więc wspomóc firmę Simplex Solutions w dokonaniu przesiadki na 0.13, by zmniejszyć rozmiary kości.

Podjęte kroki umożliwić mają producentowi konsoli zwiększenie taktowania jądra systemu (Emotion Engine), czyli wzrost wydajności Playstation2. Będzie to kluczową kwestią, jeżeli Sony chce utrzymać poziom sprzedaży w momencie, gdy na rynku pojawi się XBox, tym bardziej, że od kwietnia do końca przyszłego roku fiskalnego planuje się sprzedanie 20 milionów konsol PS2. Serce XBoxa stanowić będzie procesor Intela działający przy prędkości 733MHz. Zastosowany w Playstation2 Emotion Engine działa na razie z prędkością 300MHz.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.