Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 14 kwietnia 2003 
    

VIA Serial ATA RAID


Autor: DYD | źródło: e-mail | 09:10
(1)
VIA przedstawiła kontroler VIA VT6420 Serial ATA RAID. Jest to pierwszy na rynku kontroler, w którym interfejsy SATA, RAID oraz równoległy ATA-133 mieszczą się w jednym chipie. Kontroler posiada dwa kanały Serial ATA, które obsługują do 4 urządzeń, jak również jeden równoległy kanał ATA obsługujący do 2 urządzeń. Aby jeszcze zwiększyć elastyczność, VIA VT6420 wyposażony jest w interfejs SATALITE, który połączony z pojedynczym zewnętrznym chipsem PHY Silicon Image Sil3012 dodaje 2 kanały SATA więcej. VIA VT6420 został zaprezentowany na CeBIT 2003 w Hanowerze, Niemcy.

"Połączenie nowego, ultra szybkiego, dwu kanałowego interfejsu Serial ATA o transferze 150MB/s, elastyczności wielo poziomowych konfiguracji RAID oraz kompatybilności wstecz z równoległym ATA, dostarcza rynkowi całkiem nową propozycję," skomentował Richard Brown, dyrektor marketingu w VIA Technologies, Inc. "Wierzymy, że VT6420 popchnie Serial ATA w kierunku masowej penetracji rynku w czwartym kwartale 2003."

"Maxtor jest przekonany iż dyski twarde Serial ATA oraz produkty im podobne torują drogę dla masowej adaptacji Serial ATA oraz że pomogą w integracji Serial ATA w rozwiązaniach zaprojektowanych dla wydajnościowych i wymagających zastosowań, takich jak edycja wideo," powiedział Robert Wise, dyrektor marketingu produktu, Maxtor Corporation. "Liczymy na dalszą współprace z VIA i pochwalamy ich wysiłek aby przyspieszyć adaptację SATA w różnorodnych zastosowaniach."

Pojedynczy chip mieści się w małym, 15mm, kwadratowym opakowaniu BGA. Masowa produkcja VIA VT6240 rozpocznie się w kwietniu. Więcej informacji o VIA VT6420 można znaleźć pod adresem: www.via.com.tw.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. dyd .... (autor: RusH | data: 14/04/03 | godz.: 19:11)
    nie jest pierwszy :)
    Promis takie robi


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.