Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Poniedziałek 14 kwietnia 2003 
    

"Wypasiony" IC7-G ze stajni ABIT


Autor: DYD | źródło: e-mail | 16:25
ABIT przedstawił płytę opartą na bazie chipsetu Intel 875, dziś oficjalnie ogłoszonego przez firmę Intel. Model IC7-G wyposażony został bardzo okazale. W standardzie mamy takie elementy jak Dual SATA RAID, DUAL DDR 400, AGP 8X, USB 2.0 oraz technologię SoftMenu. Należy pamiętać, że płytę IC7-G zaprojektowano z myślą o entuzjastach ocerclockingu, czyli wyciskania ostatnich soków z płyty, procesory czy pamięci. Płyta posiada 4-fazowe zasilanie w celu poprawy stabilności w trakcie podkręcania oraz przygotowana jej do obsługi następnej generacji CPU, które mogą wymagać silniejszego zasilania. Wróćmy do wyposażenia.

W skład wyposażenia IC7-G wchodzi nowy, udoskonalony konwerter ABIT Serillel2, którego funkcjonalność została uzupełniona o Hot-Plug (możliwość przyłączania i odłączania urządzeń "na gorąco") oraz o obsługę urządzeń ATAPI takich jak: napędy CD-ROM i DVD-ROM oraz nagrywarki CD-RW. Użytkownicy będą mogli odtąd korzystać z zalet technologii SATA w przypadku wszystkich posiadanych urządzeń IDE. Dzięki konwerterom
Serillel2 i układowi Sillicon Image, który odpowiada za obsługę podsystemu RAID 0/1 SATA 150, płyta główna ABIT-a umożliwia użytkownikowi podłączenie do 8 dysków twardych naraz. Pojęcie overclocking ma w przypadku płyty IC7-G znacznie szersze znaczenie - wbudowanie "na pokładzie" płyty kontrolera Intel Pro/1000 CT, który odpowiada za komunikację w gigabitowej sieci LAN, zwiększa przepustowość w porównaniu do osiągów standardowych układów tego typu o 50% (w praktycznych zastosowaniach zaobserwowano wzrost osiągów o 30%).

Standardowym elementem wyposażenia płyty jest także 6-kanałowy dźwięk. ABIT uzupełnił konfigurację o montowane standardowo cyfrowe optyczne wyjście i wejście S/PDIF. W skład płyty wchodzą także 3 porty FireWire i 8 gniazd USB 2.0.

Szczegółowa specyfikacja na stronie www.abit.com.tw.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.