Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Środa 16 kwietnia 2003 
    

W cieniu MS Office


Autor: DYD | źródło: cnn / 4d | 15:33
(1)
Corel rozpoczyna sprzedaż nowej wersji pakietu biurowego WordPerfect. WordPerfect Office 11 zawiera nowe opcje oparte na formacie XML i umożliwiające współdzielenie dokumentów przez kilku użytkowników – także pracujących na niekompatybilnych systemach. W skład pakietu wchodzi edytor tekstów WordPerfect, arkusz kalkulacyjny Quattro oraz przeznaczona do tworzenia prezentacji aplikacja Presentations. WordPerfect Office 11 to także nowy interfejs, który pozwala na łatwą nawigację nawet przy tworzeniu dużych dokumentów. W pakiecie zintegrowano również specjalistyczne rozszerzenia, wcześniej sprzedawane osobno - np. narzędzia do tworzenia dokumentów prawnych. Nowy produkt Corela zawiera też wsparcie dla tworzenia dokumentów w formacie PDF, może również wymieniać dane z klientem poczty elektronicznej Microsoft Outlook.

Corel kieruje swoją ofertę przede wszystkim do aktualnych użytkowników pakietu WordPerfect – głównie placówek rządowych i prawników. Porozumienie z dużymi producentami komputerów (m.in. Dell i HP), którzy instalują pakiet Corela na części swoich maszyn daje jednak szansę, że produkt trafi też do nowych odbiorców prywatnych oraz małych firm. Corel podkreśla uproszczoną licencję swojego pakietu – jeden użytkownik może instalować WordPerfect Office 11 na kilku komputerach. Ma być to pozytywne odróżnienie od modelu licencyjnego Microsoftu, któremu Corel chce odebrać choć część klientów. Analitycy są jednak sceptyczni – część firm zadowoli się starszymi wersjami MS Office, a ci, którzy szukają alternatywy, sięgną raczej po pakiety takie jak OpenOffice. Zwłaszcza, że Corel wciąż ma kłopoty finansowe i klienci nie mają pewności, że za kilka miesięcy będą mogli liczyć na wsparcie techniczne producenta.

W USA za pakiet WordPerfect Office 11 należy zapłacić 299 USD. Upgrade ze starszej wersji kosztuje 50% tej kwoty. Wersja Professional, z bazą danych Paradox, będzie sprzedawana firmom lub - w specjalnym, kosztującym 100 USD zestawie – nauczycielom i studentom. Bezpłatną, 30-dniową wersję pakietu, można pobrać ze strony Corela. Na razie dostępna jest tylko wersja dla systemu Windows, jednak przedstawiciele Corela nie wykluczają, że w przyszłości powstanie wersja linuksowa.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. zycze temu pakietowi... (autor: josh | data: 16/04/03 | godz.: 23:52)
    ...zeby odebral microsoftowi jak najwiecej klientow...
    monopol m$ jest obecnie straszny i nie prowadzi do niczego dobrego.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.