Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Czwartek 17 kwietnia 2003 
    

GeForce FX 5200 na PCI


Autor: Pawel | źródło: xbitlabs | 17:55
Podczas gdy standard PCI-Express 16x, który ma zastąpić konwencjonalne AGP jest na razie nowinką technologiczną okazuje się, że stare dobre PCI wciąż żyje. Firma PNY Technologies zaprezentowała niedawno kartę Verto GeForce FX 5200 opartą na złączu PCI, która jest zdecydowanie egzotycznym rozwiązaniem jak na dzisiejsze czasy.

Karta jest wyposażona w wyjścia VGA, S-Video oraz TV-Out. Na jej pokładzie znajdziemy 128MB pamięci DDR SDRAM. Karta posiada 128-bitową szynę pamięci, co powinno zapewnić dość dobre osiągi. Niestety nie wiadomo jakie jest taktowanie pamięci, lecz wiemy że GPU będzie pracowało z częstotliwością 250MHz. W pudełku z kartą znajdziemy CD ze sterownikami, instrukcję oraz oprogramowanie Verto 3D World Desktop. Nie wiadomo jaka jest wydajność tej karty - czy jest ona szybsza od RADEON-a 9000 na PCI lub Voodoo5 5500 z takim samym złączem. Na pewno jednak PNY Verto GeForce FX 5200 jest najlepiej wyposażoną kartą wśród dostępnych na PCI. Już wkrótce ma ona trafić do sklepów. Nie jest znana jej cena.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.