Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 16 maja 2001 
    

Nowe laboratorium Intela


Autor: R4v | 10:21
Intel otworzył właśnie nowe laboratorium badawcze, które będzie pracować nad 300mm waflach krzemowych. Ośrodek RP1 wybudowany za 250 milionów dolarów będzie służył opracowaniu technologii produkcji dla większych wafli, dzięki którym możliwe jest zwiększenie wydajności produkcji procesorów (więcej struktur mieści się na jednym waflu). Inżynierowie będą także pracować nad nowymi technikami fotolitografii, wysoko wydajnymi tranzystorami, technologiami połączeń w układach (zarówno miedzianymi jak i optycznymi) i materiałami używanymi przy produkcji w celu zmniejszenia ich szkodliwości dla środowiska.

Dzięki temu ośrodkowi Intel chce odzyskać palmę pierwszeństwa w dziedzinie najszybszych procesorów. W RP1 pracuje się także nad technologiami produkcji następnej generacji 0,10 i 0,07 mikrona (aktualnie najbardziej zaawansowaną technologią jest 0,13 mikrona, dla Pentium 4 jest to 0,18). Laboratorium współpracuje z ośrodkiem rozwojowym D1C i fabryką Fab20. W ten sposób Intel zamierza przyspieszyć wymianę danych pomiędzy poszczególnym wydziałami firmy, co ma zaowocować szybszym wprowadzaniem nowych produktów. Tak więc walka na rynku mikroprocesorów staje się coraz bardziej zaciekła co oczywiście przyniesie korzyści nam, zwykłym klientom.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.