Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Wtorek 29 kwietnia 2003 
    

IDF 2003 - trendy technologiczne Intela


Autor: DYD | 13:05
W dniu 28 kwietnia ropoczęła się duża technologiczna impreza Intel Developer Forum Spring 2003, podczas której firma Intel wraz z licznymi partnerami stara się przekazać zaproszonej licznej grupie gości, do których zaliczają się developerzy, dziennikarze i specjaliści z 37 krajów, wizję dalszego rozwoju technologicznego i strategię działania na dziś i "na jutro". IDF wiosna 2003 w Europie pozwoli uczestnikom uaktualnić wiedzę na temat branży, produktów, zapowiedzi i tendencji rynkowych, a także uzyskać dla siebie i reprezentowanych firm techniczne wskazówki pomocne do efektywnego planowania produktów w okresie następnych 6-18 miesięcy. Tym razem europejska konferencja ma miejsce w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Berlinie i potrwa do środy włącznie. Podczas trzydniowego “maratonu” wielu sesji, wykładów i prezentacji ucztestnicy Forum zapoznają się z trendami technologicznymi jakie wyznacza Intel. Targi otworzył wczoraj Sean Maloney, Vice President Intel Communications Group prezentując przewodnie hasło targów: "przyspieszenie zbieżności: komunikacja i komputery w świecie bez ograniczeń".

Na konferencji, Intel przedstawi szczegóły dotyczące układów dla elektroniki użytkowej i biznesowej. Omawiane będą tematy dostępu do Internetu, zarówno przez urządzenia przenośne, jak i rozwiązania stacjonarne, a także przyszłość architektury IA-32, przedstawione zostaną efekty pracy działu badań i rozwoju. Spodziewane są liczne prezentacje produktów, wykorzystujących procesory X-Scale. Będą to m.in. komputery kieszonkowe PDA, telefony komórkowe oraz inne urządzenia domowe. Oczywiście zostanie także przedstawiona po raz kolejny platforma Centrino oraz notebooki z procesorem Pentium M. Nie zabraknie także szczegółów na temat przyszłości 64-bitowych procesorów Intela, technologii 90 nm-owej i następcy Northwooda o kodowej nazwie Prescot. Omówione będą też zastosowania "cywilne", a wśród nich Hyper-Threading, PCI-Express i inne. Intel także zaprezentuje nowy, zintegrowany, skalowalny układ dźwiękowy o kodowej nazwie "Azalia", który docelowo zastąpić ma kodek AC 97 w 2004 roku. Więcej informacji o IDF odbywającym się w Berlinie można znaleźć pod tym adresem.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.