Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Czwartek 1 maja 2003 
    

Azalia - dźwiękowy standard od Intela


Autor: DYD | 23:46
(1)
Na konferencji technologicznej IDF w Berlinie, Intel przedstawił plany dotyczące nowego układu dźwiękowego, mającego w przyszłości zastąpić aktualnie powszechnie używany, zintegrowany układ dźwiękowy AC97. Nowy układ dźwiękowy Intela nazwany kodowo "AZALIA" będzie dostępny od 2004 roku - wówczas pojawi się ostateczna specyfikacja tego produktu w wersji 1.0 (aktualnie 0.5, następnie do końca roku 0.7 i 0.9). Azalia składa się z kontrolera umożliwiającego komunikację z kilkoma kodekami na jednocześnie, dzięki czemu wykorzystując dodatkowo tylko jeden wspólny sterownik, możemy skorzystać z kodeka dla audio, modemu, VoIP czy HDMI.

Specyfikacja Azalii umożliwia także skalowalność systemu dźwiękowego opartego na tym układzie, dzięki czemu można będzie tworzyć systemy dźwiękowe wykorzystujące dwa kanały, aż po wielokanałowe, zaawansowane systemy audio. Należy dodać, że podczas korzystania z czterokanałowych systemów, jeden kodek odpowiada za przedni strumień dźwięku, zaś drugi za tylny, dodatkowo korzystając z osobnych kanałów DMA. Standard Azalia posiada możliwość obsługi równocześnie do 15 strumieni audio przy próbkowaniu o częstotliwości do 192KHz/24-bit ze wsparciem odtwarzania dwukanałowego dla DVD-Audio. Sterowniki Azalii mają być zaimplementowane w następcy systemu XP (Longhorn).

 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. :PP (autor: RusH | data: 2/05/03 | godz.: 22:10)
    "omunikację z kilkoma kodekami na jednocześnie"

    ma jednoczesnie powiadasz ? :P

    no i SUPER nowosc, ten nowy kodek bedie potrafil odegrac kilka dzwiekuf na raz - REWELACJA :DDD lol


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.