Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 16 maja 2001 
    

Zabezpieczone CD Audio - złamane czy nie?


Autor: Artwi | 11:03
ZDNet News zastanawia się czy udało się złamać zabezpieczenia firmy SunnComm z Phoenix, którymi była chroniona ostatnia płyta piosenkarza country Charleya Pridea. Pliki MP3 z tej płyty ukazały się w sieci tuż przed oficjalną premierą w USA. SunnComm zdecydowanie temu zaprzecza i wskazuje na 2000 sztuk niezabezpieczonych CD sprzedanych w Australii. Wg. SunnComm potwierdza to konieczność zabezpieczenia wszystkich płyt, ponieważ w przeciwnym wypadku zabezpieczenie staje się bezcelowym akademickim przedsięwzięciem.

W czasach powszechnie dostępnych nagrywarek CD przemysłowi nagraniowemu marzy się wprowadzenie doskonałych zabezpieczeń, jest to jednak niezwykle trudna sprawa: klienci nie chcą zaakceptować tak chronionych płyt, podstawy prawne są wątpliwe ponieważ prawie wszędzie prawo dopuszcza wykonywanie kopii na własny użytek a systemy zabezpieczeń muszą być kompatybilne z wcześniej sprzedanymi urządzeniami.

O problemie może świadczyć przykład niemieckiego oddziału BMG, który musiał się wycofać po sprzedaży 130000 płyt zabezpieczonych przez izraelską firmę Midbar ponieważ klienci narzekali na niekompatybilność z ich odtwarzaczami. Jesienne wysiłki Secure Digital Music Initiative nad wprowadzeniem przyjętych przez nich czterech zabezpieczeń tworzących "znak wodny" okazały się bezowocne, a zespół akademicki Profesora Edwarda Feltena z Princeton University złamał wszystkie cztery zabezpieczenia.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.