Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 8 maja 2003 
    

Chipset ATI z grafiką DirectX 9


Autor: Pawel | źródło: xbitlabs | 11:22
(1)
ATI Technologies planuje w czwartym kwartale tego roku lub na początku przyszłego wprowadzić chipset ze zintegrowaną grafiką wspierającą DirectX 9. Niestety nie podano żadnych detali na temat tego układu. Bardzo ciekawe jest jaki chip graficzny zastosuje ATI oraz w jakim procesie technologicznym zostanie wykonany układ. W przypadku wykorzystania technologii 0.13 mikrona możliwe, że będzie to RV350 (RADEON 9600). Chipset będzie przeznaczony dla procesorów Pentium 4 Intela i będzie prawdopodobnie obsługiwał PCI Express oraz pamięci DDR-II. Możliwe jest, że jeszcze przed wersją dla komputerów typu destkop pojawią się chipsety dla komputerów przenośnych.

Warte odnotowania jest również to, że Nvidia także planuje w tym roku wypuścić chipset ze zintegrowaną grafiką NV3x. Z kolei ATI jest już przygotowane do premiery chipsetu RS300. Miała się ona odbyć na targach Computex, lecz z powodu ich przesunięcia odbędzie się ona w innym terminie.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. No no (autor: klee | data: 8/05/03 | godz.: 22:29)
    ATI ostro gra he he

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.