Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 20 maja 2003 
    

Pecet chłodzony cieczą


Autor: DYD | źródło: 4d / AsiaBizTech | 13:18
(3)
Firma NEC wprowadza na rynek japoński pierwsze komputery biurkowe chłodzone cieczą. Nowe modele z serii NEC VALUESTAR TX zamiast tradycyjnego wentylatora wyposażone zostały w układ chłodzenia cieczą. Dzięki takiej metodzie odprowadzania ciepła oraz zastosowaniu cichych dysków twardych i kilku innych rozwiązań obniżającymi poziom hałasu generowanego przez komputer, nowe modele podczas pracy emitują hałas na poziomie zaledwie 30dB. To wynik lepszy od uzyskiwanego przez większość komputerów w trybie uśpionym.

Cicha praca nie oznacza, że nowe komputery NEC-a mają kiepską wydajność. Wszystkie modele posiadają nagrywarkę DVD (z obsługą formatów DVD-R, DVD-RW, DVD+R, DVD+RW i DVD-RAM), sprzętowy koder MPEG2, tuner telewizyjny z algorytmem redukcji szumów oraz procesor Pentium 4 z obsługą technologii Hyper-Threading.

W „topowej” konfiguracji jest to układ taktowany z częstotliwością 3GHz. Najdroższy z nowych komputerów VALUESTAR TX posiada też kartę graficzną nVidia GeForce4 Ti4800, 512MB pamięci i dysk twardy 250GB, a także szybkie karty sieciowe i możliwości komunikacji bezprzewodowej. Komfort pracy i duża wydajność mają jednak swoją cenę – w komplecie z 17-calowym monitorem LCD, najbardziej zaawansowany z nowych komputerów firmy NEC kosztuje około 400 tys. jenów, czyli ponad 12 tys. PLN.

Na zdjęciu: NEC VT900/6 – najbardziej zaawansowany z nowych modeli linii VALUESTAR TX.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Chłodzenie cieczą (autor: flako | data: 20/05/03 | godz.: 15:21)
  to moim zdaniem dobre rozwiązanie, które ma szansę się przyjąć i wyprzeć tradycyjne wiatraczki i radiatory.
  A prpos zestawu to za te pieniądze złożyłbym wydajniejszy zestaw ijeszcze na słodycze by zostało : -)


 2. Jak na chłodzenie cieczą... (autor: Rhobaak | data: 20/05/03 | godz.: 15:37)
  ...to 30dB nie zachwyca...

 3. heh (autor: GULIwer | data: 20/05/03 | godz.: 15:50)
  fajnie wygląda i pewno fajnie chodzi ^__^ ale kurna do kompa za 12000zeta dali myche za 10zeta :( a klawa też na cud techniki nie wygląda :(

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.