Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 20 maja 2003 
    

Plextor: nagrywarka CD i DVD


Autor: DYD | źródło: Alstor | 19:36
Jeszcze w maju br. Plextor rozpocznie produkcję aż dwóch nowych produktów: napędu PlexWriter 52/24/52A oraz nagrywarki DVD o symbolu PX-504UF. Najnowszy model z rodziny PlexWriter, napęd 52/24/52A można nazwać "ekonomiczną/domową" odmianą topowej wersji PlexWriter Premium. Nowy produkt, standardowo wyposażony w znane technologie (PoweRec, VariRec, system "buffer underrun protection") posiada interfejs ATAPI oraz umożliwia zapis i odczyt w iście ekspresowym tempie: 52x. PlexWriter 52/24/52A wyposażony w bufor 2MB nagrywa płyty CD-RW w tempie 24x i charakteryzuje się czasem dostępu poniżej 65ms. Na rynek trafi zarówno wersja z tradycyjnym, jasnym panelem przednim, jak i odmiana BLACK, z czarnym frontem. Wersja Retail Kit zawiera m.in. oprogramowanie Nero Express, InCD, PlexTools oraz kable, czyste płytki, polska instrukcja i akcesoria.

Druga z nowości - PX-504UF to zewnętrzna odmiana nagrywarki DVD+RW, bazująca na napędzie PX-504A. Ciekawostką nowego modelu jest podwójny interfejs USB 2.0/FireWire. PX-504UF to aż sześć funkcji w jednym napędzie:

- zapis DVD+R z prędkością 4x
- zapis DVD+RW z prędkością 2.4x
- zapis CD-R z prędkością 16x
- zapis CD-RW z prędkością 10x
- odczyt DVD z prędkością 12x
- odczyt CD z prędkością 40x

Nagrywarka PX-504UF w stylowej, solidnej obudowie wyposażona jest w bufor o pojemności 2 MB z wbudowaną technologią "buffer underrun protection". Warto też wspomnieć o bogatym wyposażeniu wersji Retail Kit: oprogramowanie Nero, InCD, Pinnacle Studio, PowerDVD oraz PlexTools, a ponadto: czyste płytki DVD+R/+RW, kable USB i FireWire, zasilacz, polska instrukcja i akcesoria.

Obydwie nowości objęte są dwuletnią gwarancją oraz bezpłatnym serwisem w ramach programu Plextor Exclusive Service. Napędy PlexWriter 52/24/52A i PX-504UF znajdą się na polskim rynku pod koniec czerwca br. Ceny nie są jeszcze znane.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.