Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2025
Środa 21 maja 2003 
    

Seria płyt głównych IS7


Autor: DYD | 18:32
(1)
Po wydaniu płyt głównych IC7/IC7-G, które korzystają z chipsetu Intel 875P "Canterwood", ABIT podnosi kurtynę przed swoimi rozwiązaniami na bazie układów Intel 865 "Springdale". W skład serii IS7 wchodzą płyty główne o bogatym wyposażeniu i o unikalnych możliwościach. Będą dostępne trzy modele: IS7-G 865PE + ICH5R, Gigabit LAN, Serial ATA chipset RAID 0, PCI Serial ATA RAID 0/1 oraz 3xIEEE 1394; IS7 865PE + ICH5R, 10/100-Megabit LAN, Serial ATA chipset RAID 0, 3xIEEE 1394 oraz IS7-E 865PE + ICH5, 10/100-Megabit LAN, 2xSerialATA. Płytę IS7 zaprojektowano z myślą o entuzjastach i wyposażono w dedykowane overclockerom funkcje z serii ABIT Engineered. Funkcje te to np. ABIT Softmenu w którym w łatwy sposób konfigurować można zarówno FSB procesora, jak i zasilanie pamięci DDR, podzielniki FSB:AGP:PCI, mnożnik CPU oraz zasilanie jego rdzenia. Płyty posiadają cyfrowe optyczne wejście i wyjście dźwiękowe S/PDIF oraz 6-kanałowe wyjścia analogowe.

Dzięki układowi Sillicon Image, który odpowiada za obsługę podsystemu RAID 0/1 SATA 150, płyta główna IS7-G umożliwia podłączenie do 8 dysków twardych naraz. Pojęcie overclocking ma w przypadku płyty IS7-G zresztą szersze znaczenie - dzięki zastosowaniu w konstrukcji płyty gigabitowego kontrolera 3COM/1000 CT użytkownicy płyty IS7-G mają do swojej dyspozycji także "podkręconą sieć LAN", która zapewnia lepsze osiągi w praktycznych zastosowaniach.





W skład "arsenału" wchodzą ponadto Fan EQ (automatyczna, inteligentna kontrola i regulowanie prędkości obracania się wentylatora CPU w zależności od obciążenia i temperatury systemu) i TweakGuard (automatyczne przywracanie standardowych ustawień BIOS-u w przypadku, gdy poczynione modyfikacje uniemożliwiły poprawną pracę systemu). Istotną cechą jest także 4-fazowe zasilanie, które gwarantuje większą stabilność w trakcie pracy zarówno przy standardowych, jak i "podkręconych" ustawieniach. Dzięki niemu nasze płyty są także przygotowane do obsługi przyszłych generacji CPU, wymagających większego zasilania. Inne płyty na bazie chipsetu Intel 865PE korzystają zazwyczaj z 3 lub nawet 2 faz, co oznacza, że zapewniane przez nie zasilanie uznać należy za niewystarczające do podkręcania i do współpracy z przyszłymi generacjami procesorów.

Pozycjonowanie produktów na rynku:

IS7-G: trzy gniazda FireWire, 8 portów USB 2.0, 3COM Gigabit LAN, AGP8X i cyfrowe optyczne wejście i wyjście S/PDIF.

IS7 czyli IS7-G bez modułu gigabitowej sieci LAN firmy 3COM i drugiego kontrolera Serial ATA RAID (obsługę Serial ATA RAID 0 zapewnia jednak nadal chipset, na wyposażeniu jest także kontroler sieci 10/100-Mbit LAN)

IS7-E: perfekcyjne rozwiązanie ekonomiczne dla użytkowników, którzy nie korzystają z takich technologii jak Serial ATA RAID, FireWire i gigabitowa sieć LAN

 




    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Pomijając fakt, że przyszłe generacje CPU... (autor: Metallion | data: 21/05/03 | godz.: 23:12)
    mają mieć inny socket, to jak najbardziej widzę sens 4-fazowego zasilania. Może ta właśnie płyta będzie marzeniem overclockera? Mam też nadzieję, że to IS7 będzie miało umiarkowaną cenę, szczególnie IS7-E - nie posiada zbędnych, a podnoszących cenę dodatków.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.