Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 3 czerwca 2003 
    

VIA pozywa do sądu MediaTek


Autor: DYD | źródło: VIA | 20:56
VIA w dniu dzisiejszym poinformował o otwarciu procesu sądowego przeciwko MediaTek za naruszenie praw patentowych w kontrolerach optycznych. Proces, rozpoczęty w amerykańskim sądzie okręgowym dla północnego dystryktu Kalifornii (dywizja San Francisco), informuje, iż produkty MediaTek, w tym kontrolery DVD-ROM, CD-RW oraz CD-RW/DVD Combi naruszają patent VIA numer 6,459,665. Patent ten odnosi się do przyrządów oraz metody działania, która zwiększa przepustowość optycznych urządzeń o wysokiej prędkości.

VIA będzie dążyć do wstępnego nakazu sądowego dotyczącego sprzedaży, pokazywania oraz importowania tychże produktów do US. VIA być może również poprosi o zniszczenie inwentarza przechowywanego w US, jak i o nieokreślony jeszcze poziom odszkodowania. "VIA kładzie szczególną wagę na badania, rozwój i inwestycje w stosunku do swojego szerokiego portfolio produktów i technologii. Jesteśmy dumni z naszych osiągnięć w dostarczaniu najnowszych rozwiązań na rynek," powiedział Richard Brown, vice-prezes marketingu, VIA Technologies, Inc. "Ten proces ma na celu zatrzymanie naruszenia patentu VIA przez MediaTek oraz ochronę naszej własności intelektualnej."

 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.