Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Środa 4 czerwca 2003 
    

Elpida dofinansowana


Autor: DYD | źródło: 4Press / xbit-labs | 13:19
Intel zainwestuje 100 mln USD w nowe linie produkcyjne firmy Elpida. W zamian otrzyma akcje bez prawa głosu. Pieniądze od Intela i z innych źródeł finansowania będą przeznaczone na wzrost mocy produkcyjnych w fabryce układów DRAM w Hiroszimie. Powstają tam układy produkowane w technologiach poniżej 0,11 mikrona z użyciem płytek krzemu o średnicy 300 mm. Oprócz porozumienia o dofinansowaniu firmy zawarły wieloletnią umowę komercyjną, w ramach której będą m.in. współpracować przy tworzeniu architektury nowych układów pamięci. Dzięki produkcyjnemu wsparciu Elpidy, Intel będzie mógł szybciej wprowadzać na rynek nowe, zaawansowane technologicznie typy pamięci. Oprócz 100 mln USD, Elpida otrzyma jeszcze 80 mln USD, które wyłożą wspólnie wszyscy udziałowcy firmy, a więc NEC, Hitachi i Intel.

Pogłoski o wsparciu Intela dla japońskiej firmy znane są już od pół roku, więc informacja o zawarciu porozumienia nie jest zaskoczeniem. Elpida wciąż jednak potrzebuje dofinansowania – aby zrealizować swoje plany rozwojowe i odzyskać rentowność potrzebne jest aż 500 mln USD.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.