Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 17 maja 2001 
    

Pentium 4 i rynek komputerów przenośnych


Autor: Popeye | 21:43
Jak wiadomo procesor Pentium4 ze swoim obecnym jądrem Willamette nie może być stosowany w komputerach przenośnych ze względu na wydzielanie zbyt dużej ilości ciepła. Powodem jest zbyt przestarzała technologia produkcji 0.18 um . Jednak już w czwartym kwartale Pentium4 będzie wyposażany w nowe jądro Northwood (0.13 um) i ten problem zostanie rozwiązany. Tak więc od początku roku 2002 Intel zacznie oferować klientom te procesory, a oto trochę szczegółów:
  • Pierwsze mobilne P4 pojawią się w wersjach 1.5GHz oraz 1.6GHz.
  • Pod koniec drugiego kwartału 2002 do tych dwóch modeli dołączy wersja 1.7GHz.
  • Aby zapewnić jak najlepszą obsługę tej wersji P4 Intel zamierza wyprodukować chipset Brookdale-M ze zintegrowaną kartą graficzną.
Intel jest zdania, że pod koniec roku większość notebook'ów wyposażona będzie w procesor PIII Tualatin z 512KB L2. Nie jest to zaskoczeniem, ponieważ wielu użytkowników nie wymaga od swoich przenośnych maszyn "zabójczej" wydajności, a ten procesor powinien sprostać wymaganiom większości klientów. Naprawdę godnym przeciwnikiem dla P4 będzie niedawno zapowiedziany przez AMD Athlon 4.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.