Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 10 czerwca 2003 
    

Nowa linia produktów Sony


Autor: DYD | źródło: 4Press / ZDNet | 17:12
(4)
Sony jeszcze w tym miesiącu rozpocznie w Japonii sprzedaż produktów z nowej linii Qualia. Wchodzące w jej skład aparaty cyfrowe i sprzęt audio-wideo są ładne, nowoczesne i... bardzo, bardzo drogie.

Za sprawą linii Qualia, Sony ma być znów postrzegane jako lider nowych technologii i firma, która wprowadza nowinki techniczne na rynek masowy. W sprzęcie Qualia będą debiutować rozwiązania, które z czasem znajdą zastosowanie w tańszych modelach. Pomysł takiej high-endowej linii dającej dużą swobodę projektantom debiutuje w produktach elektronicznych Sony, ale z czasem ma też trafić do innych dziedzin działalności japońskiego giganta. Za sprawą nowych modeli Sony chce dodać swojej marce prestiżu i wyraźniej odróżnić swoje produkty od tańszych rozwiązań konkurencji.

„Zbyt często byliśmy rozpraszani przez pozbawione znaczenia czynniki jak cena czy udział w rynku” – mówi Shizuo Takashino, jeden z prezesów Sony. „Jeśli wciąż będziemy brać udział w tego rodzaju wyścigu, wszyscy będziemy zgubieni”.

Sony zapowiada na razie 14 produktów z linii Qualia – 4 z nich zadebiutują już w najbliższych tygodniach. Na akceptację szefów firmy czeka już kolejnych 70 projektów. Wśród pierwszych produktów z nowej linii znajdą się:

- Qualia 015 - 36-calowy monitor CRT, który dzięki zastosowaniu specjalnych filtrów ma oferować obraz niezwykle wysokiej jakości; cena urządzenia wyniesie 1,3 mln jenów (41,8 tys. PLN)

- Qualia 016 – maleńki aparat cyfrowy z 2-megapikselową matrycą, wraz z całym zestawem obiektywów i gustowną walizeczką pełną akcesoriów oferowany będzie w cenie 380 tys. jenów (ponad 12 tys. PLN)

- Qualia 004 - projektor multimedialny o rozdzielczości 6,2 megapiksela, cena wyniesie 2,4 mln jenów (ponad 77 tys. PLN)

- Qualia 007 Super Audio CD – high-endowy system składający się z odtwarzacza Audio CD zintegrowanego ze wzmacniaczem – oferowany za 800 tys. jenów (25,7 tys. PLN). Cena nie obejmuje 100-wattowych kolumn – ich kupno to wydatek rzędu 700 tys. jenów (22,5 tys. PLN).

Nie wiadomo, kiedy produkty z linii Qualia trafią do sprzedaży poza Japonią. Przyczyna jest prozaiczna – ze względu na ceny, ten sprzęt mógłby mieć problemy ze znalezieniem nabywców poza zamożną i rozkochaną w gadżetach ojczyzną.

Zdjęcia produktów i informacje w języku japońskim są dostępne na stronie: watch.impress.co.jp

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. sony chyba ma goraczke (autor: wrubi | data: 11/06/03 | godz.: 13:09)
  gdzie tu nowe technologie?
  monitor CRT za 41 tys , apartat z 2MP za 12 tys??? to nie przejdzie.


 2. przejdzie przejdzie (autor: h-doc | data: 11/06/03 | godz.: 17:57)
  to jest sprzęt dla kolekcjonerów. Najwyższa jakość + oryginalny design. Wielkość matrycy jest tu mniej istotna. To mają być gadżety, którymi można zaimponować wśród znajomych. Stąd kosmiczna cena ale również perfrkcyjne wykonanie.

 3. ale drożyzna (autor: picker | data: 11/06/03 | godz.: 18:16)
  gdybym miał kasy jak lodu to też bym se takie cosik kupił hehehe...

 4. fajne (autor: RusH | data: 11/06/03 | godz.: 21:10)
  bardzo dobre posuniecie marketingowe
  Lamborhgini tez sie nie sprzedaje cena :)
  iMACi zreszta tez nie.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.