Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 18 maja 2001 
    

Użyteczny wirus?


Autor: Anitka | 00:11
W środę odkryto kolejnego robaka internetowego działającego w systemie Linux. Ten wirus jest jednak inny od dotychczasowych. Mianowicie jest to rodzaj patcha. Znajdując na serwerze innego robaka pod nazwą 1i0n zamyka on wszystkie backdoory pootwierane przez niego poprawiając bezpieczeństwo systemu. Jak twierdzą eksperci robak nie działa jednak na wszystkich systemach opartych na Linuxie ze względu na niekompatybilności skryptów pomiędzy nimi. Skrypt działa w ten sposób, że szuka komputerów z otwartym portem 10008, na którym nasłuchuje 1i0n, następnie infekuje komputer, zamyka port i szuka kolejnych komputerów.

Wydaje się więc, że jest to pierwszy wirus, który nie dość, że nie powoduje zniszczeń to jeszcze pomaga w zabezpieczeniu systemu. Jednak nie wszyscy są zadowoleni z takiego stanu rzeczy. Niektórzy administratorzy nie lubią jednak gdy nie mają pełnej kontroli nad swoją maszyną. Wydaje mi się jednak, że raczej boją się, iż może wyjść na jaw iż to ich system został zainfekowany. Chcemy więcej takich wirusów!

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.