Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 13 czerwca 2003 
    

VIA liczy na poprawę w lipcu i sierpniu


Autor: Pawel | źródło: xbitlabs | 13:33
Ostatnie 18 miesięcy nie były zbyt udane dla VIA Technologies. Były największy producent chipsetów na świecie miał także słaby ostatni kwartał. Podczas ostatnich trzech miesięcy stało się jasne, że firma potrzebuje oficjalnej licencji na szynę Quad Pumped Bus Intela, a także zaawansowanych rozwiązań dla procesorów Socket A. Koncern jest już gotowy do produkcji chipsetów KT600. Układ ten będzie „walczył” na rynku z takimi przeciwnikami jak seria nForce2 Nvidi, czy SiS748 SiS-a. KT400A okazało się nienajlepszym posunięciem VIA. KT600 wydaje się być jednak bardzo dobrym rozwiązaniem i VIA wiąże z nim spore nadzieje. Płyty oparte na tym układzie pojawią się na rynku w lipcu i sierpniu.

Do produkcji w lipcu lub sierpniu wejdzie także chipset PT800 dla procesorów Pentium 4. Rywalizować on będzie z SiS648FX i tańszymi chipsetami Intela. W sumie czerwiec będzie trudnym miesiącem dla VIA. Sytuacja poprawi się w lipcu i sierpniu kiedy wejdą nowe układy. Jedyną obawą koncernu jest to, czy KT600 i PT800 odniosą sukces czy nie.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.