Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Piątek 20 czerwca 2003 
    

Memory Acceleration Technology dla MSI 865


Autor: DYD | źródło: e-mail | 14:06
(1)
W piątek pisaliśmy o ujarzmianiu układu 865 na płytach ABIta, dziś o podobnych funkcjach donosi MSI. MAT to "ekskluzywna" technologia MSI, optymalizująca przesył danych pomiędzy procesorem, północnym mostkiem, i pamięcią, a także zapewniająca lepszą wydajność i przepustowość pamięci - nawet do 10%.

Układ północnego mostka odgrywa znaczącą rolę w interakcji pomiędzy procesorem a pamięcią. Jeśli spróbujemy usprawnić komunikację pomiędzy procesorem i układem północnego mostka na zasadzie utrzymywania dokładności przesyłanych danych, możemy przyspieszyć cały proces. W podobny sposób możemy również spróbować zmniejszyć czas przetwarzania danych, optymalizując pamięć. Stąd właśnie wywodzi się koncepcja MAT. Jak używać MAT? Tego dowiedzieć się można na polskiej stronie www.msi-polska.pl.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Ciekaw jestem na ile porównywalne są metody... (autor: Metallion | data: 21/06/03 | godz.: 15:52)
    poszczególnych producentów. ABIT obiecuje wzrost wydajności do 17%, MSI - do 10%.

    Najbardziej mnie interesuje, czy wszyscy producenci optymalizują BIOSy swoich wyrobów w taki sam sposób, czy też występują jakieś róznice.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.