Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Poniedziałek 23 czerwca 2003 
    

Milion chipsetów Intela do serwerów i stacji roboczych


Autor: DYD | źródło: Intel | 00:24
(2)
Intel przedstawił dane o chipsetach przeznaczonych dla serwerów i stacji roboczych. Od momentu wprowadzenia nowej generacji tych chipsetów na początku 2002 roku dostarczono już milion układów. Chodzi o rodzinę chipsetów stworzonych do pracy z procesorami Intel Xeon, którą zapoczątkował układ Intel E7500 dla serwerów dwuprocesorowych. A co dalej? W najbliższym czasie Intel zapewni obsługę nowych technologii, takich jak PCI Express i pamięć DDR. Chipset składa się z jednego lub kilku układów krzemowych i stanowi "centralny układ nerwowy" komputera, przesyłający sygnały z "mózgu" komputera - mikroprocesora do pozostałych części systemu.

Pod koniec 2002 roku Intel poszerzył swoją ofertę o nowe chipsety do stacji roboczych: Intel E7205 (do prostych stacji roboczych opartych na procesorach Intel Pentium 4) i Intel E7505 (do stacji roboczych bazujących na procesorach Intel Xeon). W tym samym czasie został również zaprezentowany chipset Intel E7501 przeznaczony dla serwerów z magistralą systemową 533 MHz, opartych na procesorach Intel Xeon.

Na jesieni bieżącego roku Intel zaprezentuje nowy chipset, nazywany roboczo "Canterwood-ES". Będzie on przeznaczony dla serwerów jednoprocesorowych opartych na Intel Pentium 4. Canterwood-ES, który będzie umożliwiał rozszerzenia PCI-X I/O, ma wiele cech wspólnych z chipsetem Intel 875P wprowadzonym na rynek w kwietniu bieżącego roku.

Na przyszły rok Intel planuje wprowadzenie nowych chipsetów dla serwerów opartych na procesorach Intel Xeon MP (nazwa robocza "Twin Castle"), jak również dla dwuprocesorowych serwerów opartych na procesorach Intel Xeon (nazwa robocza "Lindenhurst"). Oczekuje się, iż będą to pierwsze chipsety wykorzystujące technologię PCI Express i pamięci DDR2. PCI Express to szybka i uniwersalna magistrala wejścia/wyjścia dla komputerów i platform komunikacyjnych. DDR2 jest szybszą pamięcią nowej generacji przeznaczoną praktycznie dla komputerów we wszystkich segmentach.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Hyhy :) (autor: Daurel | data: 23/06/03 | godz.: 06:24)
    Sami sie chwala, i tak polowa sa zepsutych , a reszta dobre i nie liczy sie zepsutych...!!!

  2. polowa sa zepsutych? (autor: Bodhi | data: 23/06/03 | godz.: 17:44)
    jak chcesz tak dokopywac to zaczekaj na takie podsumowanie w wykonaniu AMD, swego czasu wiecej K6 bylo w drodze do reklamacji niz w dostawach.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.