Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Poniedziałek 23 czerwca 2003 
    

IBM ma już NV40?


Autor: Jasiek | źródło: X-bit | 11:28
(1)
Z ostatnich, nieoficjalnych wypowiedzi przedstawicieli Nvidii wynika, że firma cały czas ma problemy z produkcją swoich GPU w technologii 0,13. Niska wydajność produkcji uniemożliwia zalanie rynku nowymi układami Geforce FX5900, czy też Geforce FX5600 w wyżej taktowniej wersji Ultra. Nowy proces produkcyjny wydłuża też czas wprowadzania chipów na rynek masowy. Krążą plotki, że NV40 już trafił do laboratoriów IBM'a jednak przed uzyskaniem finalnego produktu wymaga on dwukrotnego przeprojektowania. Każdy z takich zabiegów trwa około 14 tygodni. Jedynie w przypadku, kiedy IBM uzyska odpowiednią wydajność i niski poziom odrzutów po jednej tego typu operacji, możemy liczyć na pojawienie się nowego gracza Nvidii na jesień. Okoliczności po raz kolejny mogą być sprzyjające dla ATi. Kanadyjska firma, jak nieoficjalnie wiadomo, wypuści swój następny wysyp topowych układów w sprawdzonej technologii 0,15 mikrona.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. tak, tak (autor: szmark | data: 23/06/03 | godz.: 21:59)
    i będzie jak z wypuszczeniem fx (pierwszego modelu), przesuwane premiery, braki w sklepach, nienadążanie z produkcją. Oj, historia się lubi powtarzać :)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.