Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Środa 25 czerwca 2003 
    

AMD obniżyło prognozy sprzedaży


Autor: DYD | źródło: 4Press / Xbit-labs | 15:23
We wtorek AMD ogłosiło, że szacunkowa wartość sprzedaży w drugim kwartale wyniesie 615 mln USD. Poprzednio, opierając się na danych dotyczących pierwszego kwartału, firma zakładała sprzedaż na poziomie 715 mln USD. Jak wyjaśnia Robert J. Rivet, dyrektor finansowy AMD, rzeczywisty wzrost globalnej sprzedaży w czerwcu był niższy, niż pierwotnie zakładano. W szczególności, największy wpływ na spadek sprzedaży firmy miało zmniejszone zapotrzebowanie na układy do komputerów i telefonów komórkowych w Chinach i na pozostałych rynkach azjatyckich, spowodowane głównie epidemią SARS.

Wyniki finansowe najwiekszego konkurenta AMD, firmy Intel, są zgodne z oczekiwaniami. Największy producent układów półprzewodnikowych spodziewa się dochodów rzędu 6,6 - 6,8 mld USD, pierwotnie zaś zakładano dochody na poziomie 6,5 - 7,0 mld USD. Wydaje się, że agresywna kampania handlowa chipsetów serii i865 a także szybkie wyczyszczenie zapasów układów serii i845, jakie miało miejsce w kwietniu i maju, odbiło się negatywnie na sprzedaży chipów AMD. Oficjalnie, raport z wynikami finansowymi za drugi kwartał, AMD przedstawi dopiero 16 lipca, jednak na giełdzie już rozpoczął się spadek akcji tej firmy. Po zamknięciu wtorkowej sesji akcje osiągnęły wartość 6,19 USD za sztukę i spadły w porównaniu z poniedziałkowym kursem o 6.07%.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.