Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Środa 25 czerwca 2003 
    

Kolejna specyfikacja Bluetooth


Autor: DYD | źródło: 4Press / AsiaBizTech | 14:24
(1)
Już wkrótce odbędzie się premiera kolejnej wersji specyfikacji technologii bezprzewodowej łączności Bluetooth. Organizacja zajmująca się standaryzacją technologii krótko-zasięgowych połączeń radiowych - Bluetooth Special Interest Group – poinformowała, że prace nad określeniem specyfikacji następnej generacji łączności Bluetooth, nazwanej Bluetooth Version 1.2, są bliskie ukonczenia.

Specjaliści przewidują, że nowa specyfikacja zapewni kompatybilność w dół z aktualnie stosowaną wersją technologii Bluetooth Version 1.1, a także wprowadzi liczne rozwiązania poprawiające jakość transmisji, m.in. redukcję wzajemnych zakłóceń z WLAN. W związku z tym, że nowa specyfikacja jest już prawie gotowa, niektóre firmy m.in. brytyjskie CSR, czy amerykańskie Zeevo, zapowiedziały wprowadzenie układu LSI wspomagającego Version 1.2.

Choć Bluetooth Special Interest Group wciąż jeszcze nie jest gotowe do oficjalnej prezentacji nowej specyfikacji, to uchyliło już rąbka tajemnicy na temat niektórych funkcji nowej wersji technologii. Przykładowo, będzie ona zawierać funkcję Adaptive Frequency Hopping, która ma obniżyć poziom zakłóceń elektromagnetycznych z urządzeniami WLAN, poprawioną możliwość rozpoznawania sygnału mowy czy funkcję szybkiego rozpoznawania urządzenia.

Równocześnie z zapowiedziami nowej specyfikacji, Texas Instruments i CSR niezależnie poinformowały o planach opracowania urządzenia, umożliwiającego równoczesne korzystanie z technologii Bluetooth i WLAN.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. BT fajne jest (autor: RusH | data: 29/06/03 | godz.: 20:28)
    sam sobie zamontowalem bo mam do stacjonarnych po 100zl moduly, ale boli brak uszadzen z BT, sama kosc kosztuje 20$ a doplata do czegos w wersji BT to juz 100$ :/ (np ipaq)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.