Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Piątek 27 czerwca 2003 
    

Wypalaj DVD na LG GSA-4040B


Autor: DYD | źródło: LG | 10:22
(2)
Jeśli ktoś dotąd nie wiedział w jakim kierunku podąża rynek nagrywarek komputerowych to teraz nie powinien mieć już żadnych wątpliwości. Zwykłe nagrywarki CD-R/RW osiągnęły kres swoich możliwości na poziomie odpowiednio 52x i 24x. Podobnie jest z popularnymi kombajnami. Urządzenia te łączą w jednym pudełku czytnik DVD i mechanizm zapisu w formacie CD-R/RW, ale i one praktycznie zbliżają się do parametrów swoich starszych braci. Na scenę wkraczają dziś nagrywarki DVD, które oprócz możliwości nagrywania w standardzie DVD+R/RW zapewniają kompatybilność z wieloma innymi popularnymi formatami.

LG SuperMulti GSA-4040B pozwala na zapis danych na płytkach CD-R/RW oraz DVD (na jednej stronie do pojemności 4.7 GB) w formatach jak DVD-RAM, DVD+R/RW, DVD-R/RW, CD-R/RW, Video CD i wielu innych. GSA-4040B posiada 2MB bufor pamięci i zabezpieczenie przed powstawaniem błędów podczas wypalania firmy Superlink. Urządzenie współpracuje z interfejsami E-IDE i ATAPI. Maksymalne prędkości zapisu i odczytu urządzenia przedstawiają się następująco: zapis - CD-R 24x, CD-RW 16x, DVD-RAM 3x, DVD-R 4x, DVD-RW 2x, DVD+R 4x, DVD+RW 2.4x odczyt - CD-ROM/R 32x, CD-RW 24x, DVD-ROM 12x, DVD-R/RW,+R/RW 10x, DVD-RAM 3x, DVD-Video 8x. Filmy i muzykę zapisane przy pomocy SuperMulti będzie można odczytać na większości stacjonarnych odtwarzaczy DVD. Przewiduje się, że GSA-4040B będzie dostępny w sprzedaży pod koniec sierpnia tego roku. Cena urządzenia nie jest jeszcze znana.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. fajny....:) (autor: ixxos | data: 27/06/03 | godz.: 11:33)
    tylko się czasem zastanawiam po co łączą
    nagrywarki DVD z powolnymi nagrywarkami CD w jedno-napewno by była mniej skomplikowana konstrukcja, mniej zawodna i tańsza!!!
    a nagryw. CD są już takie tanie...- w większości kompów i tak są przynajmiej 2 kieszenie... i zazwyczaj jak ktoś kupuje nagr. DVD to ma CD


  2. spoko nagrywara (autor: MatiZ | data: 27/06/03 | godz.: 12:35)
    ciekawa jaka cena..

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.