Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Piątek 27 czerwca 2003 
    

Mniej monitorów, więcej LCD


Autor: DYD | źródło: 4Press / Inquirer | 12:15
(4)
Choć światowy popyt na monitory spada, coraz lepiej sprzedają się wyświetlacze LCD - informuje w najnowszym raporcie firma DisplaySearch. W pierwszym kwartale "LCD-ki" stanowiły aż 37% wszystkich sprzedanych monitorów. To o 7% więcej, niż w ostatnim kwartale roku 2002. Oznacza to, że od stycznia do marca sprzedano aż 10,6 mln sztuk monitorów LCD. Tym samym tempo wzrostu sprzedaży sprzętu LCD jest dwukrotnie szybsze od prognozowanego. Dane nie uwzględniają monitorów wchodzących w skład urządzeń typu "all-in-one", takich jak np. komputer Apple iMac.

Ogólny popyt na monitory spada - w pierwszym kwartale sprzedano 28,6 mln sztuk, czyli o 1% mniej niż w analogicznym okresie roku 2001 i o 12% mniej niż w ostatnim kwartale minionego roku. Wyjątkiem jest Europa, która jest jedynym regionem świata gdzie sprzedaż monitorów rośnie. Także tu zanotowano największy wzrost sprzedaży monitorów LCD - aż o 19%. Dzięki temu Europa jest obecnie największym światowym rynkiem wyświetlaczy LCD. Rośnie też sprzedaż monitorów LCD z ekranem o przekątnej większej niż 15 cali. I tak w pierwszym kwartale bieżącego roku w Europie sprzedano aż o 54% więcej "17-tek" LCD, niż w ostatnim kwartale 2002.

Największym światowym dostawcą monitorów LCD jest Dell. Kolejne miejsca zajmują Samsung, HP i NEC-Mitsubishi. Poza Samsungiem, wszystkie firmy z pierwszej "czwórki" zwiększyły swój udział w rynku. W segmencie produktów CRT prowadzi Samsung, przed Dellem i HP.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Chciałbym zobaczyć wyniki takich badań dla rynku polskiego... (autor: Metallion | data: 27/06/03 | godz.: 13:41)
  Pomimo tego, że sprzedaż komputerów w naszym kraju ma się nieźle, to odsetek monitorów LCD na pewno jest marginalny. Choć możę lekko rośnie...

 2. W roku 2002 (autor: XYZ | data: 27/06/03 | godz.: 16:08)
  LCD stanowiły z tego co wiem około 10% rynku monitorów, według prognoz w tym może być to koło 20% - tak pisali kiedyś w CRN-ie

 3. Zalezy jak na to patrzec : (autor: speed | data: 27/06/03 | godz.: 17:02)
  ogladajac polska telewizje to ma sie wrazenie ze LCD jet wszech obecne :))))
  w stodjach az biurka uginaja sie od LCD w firmach (te ktore pokazuja ) to samo , w bankach . urzedach to samo . ale Zycie jest zyciem i pewnie ogolna ilosc to bedzie z 15-20% .


 4. speed (autor: h-doc | data: 27/06/03 | godz.: 17:32)
  ale coś w tym jest - jak chodzę po lepszych firmach, bankach czy sklepach, to jednak widzę zalew LCD. Do tego dochodzą bankomaty, fotokioski, szafy grające i inne duperele. Gorzej, jeśli chodzi o zwykłych użytkowników - tutaj jednak najczęściej CRT

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.