Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Wtorek 1 lipca 2003 
    

DVD: ceny w dół, sprzedaż w górę


Autor: DYD | źródło: 4Press / DigiTimes | 15:38
(1)
Jak przewidują specjaliści, w drugim półroczu tego roku dalej będą spadać ceny napędów DVD, co przyczyni się do znacznego wzrostu sprzedaży tych urządzeń. Ceny producenckie napędów CD spadły pod koniec drugiego kwartału do poziomu 15USD z 17-18USD w pierwszym kwartale. Z kolei ceny napędów DVD spadły z poziomu 30 USD do 26-27USD. Choć aktualnie różnica cenowa pomiędzy napędami DVD i CD jest wciąż znaczna, to ceny DVD będą maleć szybciej niż ceny CD, w związku ze spodziewaną obniżką cen elementów składowych napędów, m.in. układów kontrolujących głowice. Natomiast ceny napędów CD są już bardzo bliskie poziomu kosztów produkcji i nie należy spodziewać się dużych obniżek cen tych urządzeń.

W związku ze spodziewanym wzrostem zapotrzebowania wielu głównych producentów urządzeń optycznych, m.in. Lite-On , BenQ, Samsung i Hitachi-LG Data Storage, przygotowuje się do zwiększenia produkcji DVD-ROM-ów, co może wywołać dalsze spadki cen tych urządzeń. Przykładowo tajwańska firma Lite-On planuje w tym roku zwiększyć sprzedaż DVD do poziomu 300 - 400 tys. urządzeń miesięcznie. Dzięki takiej sprzedaży firma znalazła by się wśród trzech największych dostawców napędów optycznych wraz z firmami Samsung i Hitachi-LG Data Storage.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Ciekawe, (autor: flako | data: 1/07/03 | godz.: 16:38)
    kiedy DVD stanie się w końcu standardem i producenci oprogramowania zaczną je wydawać właśnie na płytkach DVD?

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.